Aktualności

Pełna gama węży przyłączeniowych Tucai - niezawodne w każdej instalacji

30.07.2014

Wąż przyłączeniowy to mały element w instalacji, który większość swojego żywota pracuje pod ciśnieniem. Często nie jest on dostrzegany przez użytkowników, którzy chcąc zaoszczędzić lub kupując nieświadomie, narażają się na duże straty związane z ryzykiem zalania całego obiektu.
Na szczęście istnieją sprzedawcy i instalatorzy, którzy potrafią doradzić i polecić wyrób pewny oraz niezawodny.

Tucai S.A. to hiszpański producent węży przyłączeniowych. Fabryka powstała w 1963 r., a w Polsce jest obecna od ponad 12 lat. Obecnie zatrudnia ponad 400 fachowców w dwóch fabrykach: w Hiszpanii i Bułgarii. Dzięki elastyczności w dostosowaniu się do potrzeb klientów, innowacyjności technologicznej oraz wysokiej jakości produktów Tucai zdobył pozycję lidera.

Jednym z atutów firmy Tucai jest szeroka gama wyrobów. Produkowane węże do wody oferowane są w rozmiarach od 3/8 do 2".

Używany na oplot drut oraz zaciski wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 i grubości 0,2 mm. Przewód wewnętrzny jest wytwarzany we własnej fabryce z czystego EPDM. Wszystkie węże są dopuszczone do kontaktu z wodą pitną.

Podstawowe grupy węży do wody to:

* Seria TAQ o średnicy wewnętrznej 8 mm i przepływie nominalnym 28 l/min dedykowana do przyłączania baterii, toalet, pisuarów. Standardowo dostępna w długościach od 10 do 200 cm.

* Seria TAQ Super o średnicy wewnętrznej 13 mm i przepływie nominalnym 65 l/min dedykowana do przyłączania klimatyzatorów, kotłów wiszących i podgrzewaczy wody. Standardowo dostępna w długościach od 15 do 100 cm.

* Seria TAQ Extra o średnicach wewnętrznych od 19 do 50 mm i przepływie nominalnym od 120 do 1050 l/min dedykowana do przyłączania kotłów, stacji hydroforowych, stacji klimatyzacyjnych. Standardowo dostępna w długościach od 30 do 100 cm.

* Seria River o rozmiarach i przepływach jak wyżej przedstawiona seria TAQ Extra. Produkty tej serii posiadają oplot stalowy galwanizowany, co czyni je tańszymi.

Węże o długościach niestandardowych fabryka produkuje na zamówienie. Temperatura maksymalna pracy wszystkich węży wodnych wynosi 110oC. Mogą one również być stosowane w instalacjach z glikolem oraz wodą lodową. Wszystkie wymienione grupy węży w oplocie ze stali nierdzewnej objęte są 10-letnią gwarancją.

Poza wężami przyłączeniowymi do wody firma Tucai oferuje:

* Węże do gazu Presinox 14800 o nieograniczonym promieniu gięcia, zgodne z aktualną normą PN-EN 14800, dostępne w długościach od 50 do 200 cm.

* Rurę karbowaną River Inox w zwojach ze stali kwasoodpornej AISI 316L wraz elementami do jej montażu (nakrętki, nyple, uszczelki, pierścienie zabezpieczające i zestawy montażowe).

* Węże prysznicowe rozciągane ze stali nierdzewnej w dwóch wariantach: 1,5-1,95 m oraz 1,75-2,30 m.

* Napowietrzacze (fot. 5) oszczędzające zużycie wody do 50% oraz ograniczniki przepływu wody przy bateriach do 9 l/min.

Tucai dystrybuuje swoje produkty poprzez rozbudowaną sieć punktów handlowych w całym kraju, do których serdecznie zaprasza!

źródło i zdjęcia: ARKA

Firma powiązana:

ARKA Sp. z o.o. Sp.k

Telefon 94 341 77 19
ww.arka-instalacje.pl
arka@arka-instalacje.pl

ARKA Sp. z o.o. Sp.k