Aktualności

"Kreacje z natury" w fabryce Barlinka

28.07.2014

Projektanci, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu "Kreacje z natury", organizowanego przez Barlinek Institute of Design odwiedzili fabrykę producenta. Wzięli tam udział w unikalnych warsztatach rzemieślniczych, przygotowujących ich do finałowego zadania konkursowego.

"Kreacje z natury" w fabryce BarlinkaPodczas trzydniowego pobytu w Barlinku członkowie 15 zespołów konkursowych, które zakwalifikowały się do finału "Kreacji z natury", mieli okazję zwiedzić zakład oraz poznać proces produkcyjny Deski Barlineckiej.

Jednak najważniejszym elementem programu były warsztaty rzemieślnicze, przygotowujące do finałowego zadania: zaprojektowania wzoru podłogi do przyszłorocznej odsłony kolekcji "Smaki Życia". Nad ich przebiegiem czuwał przedstawiciel działu R&D Barlinka, który jest odpowiedzialne za wdrożenia nowych produktów.

To właśnie on przekazał uczestnikom szereg cennych informacji teoretycznych oraz praktycznych porad, które wątpienia pomogą w pracach nad finalnymi projektami konkursowymi. Finaliści konkursu po raz kolejny wykazali się nie tylko zaangażowaniem, ale i dużą kreatywnością w pracy z Deską Barlinecką.

Konkurs "Kreacje z natury" zorganizowany został przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych do współpracy z architektami i projektantami wnętrz.

"Kreacje z natury" w fabryce Barlinka

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się  w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji "Smaki Życia".

Partnerem konkursu jest magazyn Design Alive. Projekt jest promowany na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej informacji o konkursie: www.kreacjeznatury.pl.

źródło i zdjęcia: Barlinek