Aktualności

Firma Klinkier Przysucha

23.07.2014

Od 1972 roku firma Klinkier Przysucha specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości ceramiki, opartej na tradycyjnej metodzie wyrobu klinkieru. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, zdobytej wiedzy i tradycji, jednocześnie pewnym i zdecydowanym krokiem kroczy ku przyszłości, wykorzystując osiągnięcia zaawansowanych myśli technicznych.

W grudniu 2013 roku firma Klinkier Przysucha uruchomiła nowy zakład produkcyjny, który na chwilę obecną stanowi najnowocześniejszą fabrykę w Europie, produkującą płytkę klinkierową ekstrudowaną.

Nowy zakład nie tylko powiększył wydajność produkcyjną do blisko 70 000 000 płytek rocznie, lecz także dostarczył zupełnie nowych możliwości z zakresu kolorystyki, struktur i formatów. Zaawansowana technologia daje dostęp do właściwie nieograniczonych możliwości rozwoju produktów, przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów technicznych.

W ofercie firmy można znaleźć kompleksowe rozwiązania dla budynków w każdym stylu, począwszy od płytek elewacyjnych o bogatej kolorystyce, poprzez systemy schodowe i parapety, na elementach małej architektury kończąc, w której skład wchodzą m.in. daszki czy kształtki ogrodzeniowe.

źródło i zdjęcie: Zakłady Płytek Ceramicznych Przysucha S.A.