Aktualności

Okładziny z kamienia naturalnego Kimar Pro Art

23.07.2014

Każda okładzina z kamienia naturalnego jest unikalna. Wszystkie kamienie mają indywidualny układ, wzór, rysunek żył. Układając okładziny kamienne poziomo, pionowo i na różnych wysokościach, uzyskuje się inne wrażenie. Rodzaj oświetlenia wpływa na wygląd naturalnego materiału kamiennego.

Aby uzyskać optymalny efekt wizualno estetyczny, przed przyklejeniem do podłoża, materiały kamienne należy odpowiednio ułożyć względem innych. Wszystkie okładziny kamienne, szczególnie te o naturalnej powierzchni należy delikatnie umyć (najlepiej pod ciśnieniem), następnie wysuszyć przed układaniem.

Naturalna powierzchnia nawet idealnie wyszlifowanego kamienia ma też pory i różnej wielkości otwory. Ich ilość i wielkość wynika z charakterystyki danego kamienia. Wypełnienia ubytków, wzmocnienia żył po obu stronach materiałów kamiennych są normalne i niezbędne w niektórych materiałach.

Należy używać odpowiednich klejów i fug przeznaczonych do kamienia naturalnego.
Zalecana jest impregnacja kamienia w celu uniknięcia ewentualnego zaplamienia w trakcie jego użytkowania. Impregnujące środki chemiczne mogą wpływać na zmianę kolorystyki i właściwości powierzchni kamienia.

W produktach wykonanych z kamienia naturalnego występują różnice w kolorze, wzorze, wyglądzie, fakturze, odcieniach kolorystycznych (nawet znacznych przechodzących w inny kolor) oraz rysunku poszczególnych elementów kamienia w skutek ich naturalnych właściwości i są dopuszczalne.

Jedna, pojedyncza próbka nie oddaje charakteru całości, należy traktować ją jako wskaźnik. Każda partia towaru się różni.

źródło i zdjęcie: Kimar Pro Art

Firma powiązana:

Kimar Pro Art

Telefon 22 722 03 62, 22 722 00 56
www.marmurowe.pl, www.lupekdachowy.pl, www.kimarproart.pl

Kimar Pro Art