Aktualności

Podsufitka Decor - łatwy montaż, estetyczny design

23.07.2014

Dekoracyjna podsufitka Galeco Decor typu siding przeznaczona jest do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku. To szybki i estetyczny sposób wykończenia, a materiał PVC, w odróżnieniu od drewna i metalu, nie wymaga konserwacji. Dzięki temu podsufitka zachowuje swoje parametr, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Najważniejszym niuansem wpływającym na zadowolenie z podsufitki jest jej prawidłowy montaż, gdyż tylko wtedy konstrukcja będzie funkcjonalna, estetyczna i zagwarantuje właściwą wentylację okapu.

Podsufitkę Galeco Decor należy zamontować pod krokwią zbudowaną z łat drewnianych o minimalnych wymiarach 25mm x 50mm. Konieczne jest, by zwrócić uwagę na to, czy łaty są zaimpregnowane, suche oraz rozmieszczone nie rzadziej niż co 40 cm. Bardzo ważne jest także odpowiednie wypoziomowanie konstrukcji, by panele były zamontowane w jednej płaszczyźnie. Sam montaż jest szybki i bardzo prosty – docięte na odpowiednią szerokość panele podsufitki wsuwamy w zamontowane listwy typu „J” w kierunku prostopadłym do ściany budynku.

System podsufitki Galeco Decor składa się z panela pełnego, panela perforowanego, listew typu „J” i typu „H” oraz narożnika zewnętrznego. Wszystkie te elementy montujemy do okapu za pomocą nierdzewnych gwoździ o długości co najmniej 20 mm i średnicy łba co najmniej 8 mm. Należy uważać aby gwoździe zostały wbite prostopadle do podłoża w środek otworów montażowych.

Należy pozostawić ok. 1 mm luzu, gdyż materiały PVC rozszerzają się i kurczą w zależności od temperatury otoczenia i po zamontowaniu ich w sposób trwały mogą się po prostu wypaczyć. Kolejny panel należy wsunąć i zaczepić zamkiem o zamek poprzedniego elementu, przy czym pamiętajmy, że aby uzyskać prawidłową wentylację dachu powinniśmy, jako co trzeci, zamontować panel perforowany.

Montażu podsufitki należy dokonywać w temperaturze otoczenia powyżej +5 °C i nie montować paneli podsufitki Decor w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dzięki temu podsufitka będzie nam służyć przez lata – komentuje Michał Gryszówka, Starszy Specjalista ds. Rozwoju Produktu.

Mimo iż zazwyczaj nie zwracamy na nią zbyt wielkiej uwagi, podsufitka jest bardzo ważnym elementem wykończenia dachu. Bez niej okap byłby narażony na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i te związane z warunkami atmosferycznymi. Ponadto takie wykończenie stanowi niebanalną ozdobę naszego dachu.

źródło i zdjęcie: Galeco

Firma powiązana:

Galeco

Telefon 801 623 626 (Infolinia)
www.galeco.pl
galeco@galeco.pl

Galeco