Aktualności

Tour de France - Soudal kontynuuje sportową aktywność

22.07.2014

SOUDAL po raz kolejny wkracza na trasę rowerowego wyścigu Tour de France! 5 lipca 2014 r. wystartowała sto pierwsza edycja zawodów, podczas których firma będzie aktywnie kibicować belgijskiej zawodowej drużynie kolarskiej Lotto-Belisol. Czym podyktowana została decyzja wiodącego producenta chemii budowlanej?

Tour de France

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie SOUDAL niemal na stałe wpisał się w naturalny cykl życia sportowych inicjatyw. W ubiegłym roku firma została sponsorem profesjonalnej grupy kolarskiej Lotto-Belisol podczas jubileuszowych zawodów Tour de France 2013, a na początku 2014 r. podjęła decyzję o wspieraniu kolarzy przez cały sezon.

Zawodnicy Tour de France będą zmagać się z wyczerpującymi trasami 21 etapów wyścigu, z których pierwszy rozpocznie się w angielskiej miejscowości Leeds, a ostatni, po pokonaniu 3.666 kilometrów, na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu.

101. edycja Wielkiej Pętli stoi pod znakiem pięciu górskich finiszów, 54-kilometrowej jazdy na czas oraz dziewięciu brukowych odcinków na piątym etapie rozgrywającym się w północnej Francji. Trasa, zawierająca w sumie 25 podjazdów pod wymagające wzniesienia, będzie szczególnie sprzyjać pasjonatom górskich wspinaczek.

Skąd pomysł na aktywne wspieranie środowiska kolarskiego?

Nasz wybór został starannie przemyślany, wyścigi kolarskie są bowiem od lat głęboko zakorzenione w belgijskiej kulturze i tradycji. Nie sposób znaleźć drugie państwo, w którym z tak wielką pasją kibicuje się kolarzom. Warto dodać, że w samej Belgii dyscyplina ta urosła już do rangi sportu narodowego. - mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska. - Tour de France to przede wszystkim jeden z trzech najważniejszych wyścigów kolarskich świata. Wpływ na jego ogromny prestiż ma długa i bogata historia, udział najlepszych zawodowców, ale także olbrzymia skala trudności i niesłychanie duża siła medialna wydarzenia. Występ w Wielkiej Pętli stanowi marzenie każdego zawodnika uprawiającego ten sport. Jesteśmy niezwykle dumni, że jako belgijska spółka, możemy przez cały rok wspierać drużynę Lotto-Belisol, znajdującą się w gronie 20 najlepszych ekip kolarskich na świecie. – dodaje Andrzej Kaczor.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza sportowa akcja, w którą angażuje się spółka. W ubiegłym roku SOUDAL przystąpił do projektu „Budujemy Sportową Polskę”, którego celem jest m.in. rozwój nowoczesnej polskiej infrastruktury sportowej. Na bieżąco uczestniczy również w organizacji pomniejszych, sportowych inicjatyw.

Bieżące informacje o aktywności drużyny Lotto Belisol można śledzić na:
www.soudal.pl
facebook

źródło i zdjęcie: SOUDAL