Aktualności

Komfortowy klimat przez cały rok - drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

22.07.2014

Bardzo modne obecnie wielkowymiarowe drzwi przesuwne pozwalają na uzyskanie efektu wizualnej lekkości i szeroki kontakt z naturą. Wiele osób obawia się jednak efektu przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i ich wychładzania w chłodniejszych miesiącach. Komfortową temperaturę wnętrza przez cały rok zapewnią energooszczędne drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide o współczynniku przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0,8 W/m2K.

Komfortowy klimat przez cały rok - drzwi przesuwne Schüco ThermoSlideEstetyka współczesnego budownictwa mieszkalnego skłania się w kierunku zwiększania powierzchni przeszkleń okiennych i drzwiowych. Bardzo modnym rozwiązaniem stały się między innymi duże drzwi podnośno-przesuwne, które niwelują granice pomiędzy wnętrzem budynku a tarasem, balkonem lub ogrodem zimowym.

Zastosowanie tego typu stolarki o niedostatecznej termoizolacyjności powoduje jednak, że latem pomieszczenia ulegają przegrzewaniu, a w chłodniejszych okresach - wychładzaniu. Nowoczesna konstrukcja drzwi Schüco ThermoSlide oraz odpowiednie pakiety szybowe zapewniają doskonałą ochronę przed przenikaniem temperatur do wnętrza. Pozwalają uzyskać przyjemny mikroklimat wnętrza oraz oszczędność kosztów ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji.

Ochrona przed upałami

W słoneczne dni duże powierzchnie okienne i drzwiowe nagrzewają się, powodując efekt szklarni. Jednym ze sposobów ochrony wnętrza przed żarem słonecznym są osłony przeciwsłoneczne w postaci zadaszeń czy białych rolet zewnętrznych. Mimo tego ramy i szyby nadal nagrzewają się i wypromieniowują energię cieplną do wnętrza.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w drzwiach z serii Schüco ThermoSlide można cieszyć się jednocześnie dużą dawką światła dziennego, szerokim widokiem i komfortowym klimatem w pomieszczeniach.

Ich konstrukcja została oparta na nowej generacji wielokomorowych profili z PVC-U klasy „A”, które w połączeniu ze skrzydłami o zwiększonej głębokości 82 mm i potrójnym systemem uszczelnień skutecznie zapobiegają przenikaniu energii, a także infiltracji powietrza z zewnątrz. Przy zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,6 W/m2K drzwi osiągają rekordowo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0,8 W/m2K. Przy zastosowaniu odpowiedniego szklenia wysokoselektywnego zapewniają stabilny klimat wewnątrz pomieszczeń - nie tylko powstrzymują ucieczkę ciepła zimą, lecz również nie przepuszczają słonecznego promieniowania cieplnego do wnętrz latem. Drzwi posiadają ponadto potrójnie termoizolowany próg, który w chłodniejsze noce dodatkowo zapobiega powstawaniu „zimnego obszaru” w strefie przypodłogowej.

Komfortowe wyjście

Energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide cechuje subtelny design, który doskonale wpisuje się w nowoczesną architekturę. Smukła konstrukcja drzwi i możliwość wstawiania bardzo dużych skrzydeł pozwalają na kreowanie przestrzennej architektury pełnej światła. W ramie o maksymalnych wymiarach do 6500 mm szerokości i 2800 mm wysokości można umieścić dwa lub trzy skrzydła.

W zależności od indywidualnego projektu możliwe są różne kombinacje sekcji stałych i przesuwnych. Dzięki lekko i bezgłośnie działającemu systemowi przesuwnemu z uszczelkami ślizgowymi przesuwanie nawet dużych skrzydeł do 400 kg nie sprawia żadnych trudności. Płaski próg zgodny z architekturą bez barier zapewnia wygodne przechodzenie bez ryzyka potknięcia.

Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu okuć i solidnie wzmocnionych profili, drzwi ThermoSlide mogą być wykonywane w klasie antywłamaniowej RC2. Dostępne są wykonania w wersji zamykanej na klucz, z opcją otwierania i zamykania od strony pomieszczenia lub z obu stron.

źródło i zdjęcia: Schüco

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska