Aktualności

Premiera kolekcji SENSES, ekskluzywnych podłóg marki Barlinek

21.07.2014

Uroczysta premiera SENSES - nowej, ekskluzywnej  kolekcji Barlinka odbyła się 11 czerwca 2014 r. w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. Imprezę poprowadził Marcin Prokop, zaś muzyczne doznania zapewnił koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera. Gościem honorowym imprezy była Patrycja Zaczyńska, znana architekt o międzynarodowym doświadczeniu, która współpracowała z Barlinkiem przy tworzeniu kolekcji.

Premiera kolekcji SENSES, ekskluzywnych podłóg marki Barlinek Projektantka opowiedziała o aktualnych trendach w projektowaniu wnętrz luksusowych opierając się min. na własnych realizacjach tworzonych w Nowym Jorku i Londynie. Swoją współpracę z Barlinkiem przy tworzeniu kolekcji SENSES podsumowała słowami:

Doświadczenie było naprawdę ciekawe i niezwykle inspirujące. Do współpracy przekonał mnie też fakt, że jest to firma z polskim kapitałem, która pragnie wyznaczać nowe  standardy w obszarze designu. Kolekcja SENSES, przy której miałam niebywałą przyjemność pracować, łączy w  sobie trzy silne trendy współczesnego designu: duży rozmiar, stonowaną kolorystykę oraz naturalność produktu.

Kolekcja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Szerokość desek 207 mm, subtelne zabarwienia oraz precyzja wykończenia drewna poruszyły zmysły nawet najbardziej wymagających gości.

Premiera kolekcji SENSES, ekskluzywnych podłóg marki Barlinek PATRYCJA ZACZYŃSKA -  jedna z najbardziej obiecujących polskich architektów na świecie. Posiada licencje architekta zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem prestiżowego angielskiego stowarzyszenia RIBA.

Założycielka międzynarodowego biura projektowego ADP ARCH LTD., specjalizującego się w projektowaniu budynków i wnętrz luksusowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu w prestiżowych nowojorskich i londyńskich pracowniach, współtworzyła wiele ciekawych projektów zlokalizowanych w różnych częściach świata m.in. Monte Carlo, Nowym Jorku, Londynie i Moskwie.

Premiera kolekcji SENSES, ekskluzywnych podłóg marki Barlinek W 2012 roku portfolio pracowni wzbogaciło się o projekt koncepcyjny ekskluzywnych wnętrz dla apartamentowca Złota 44 w Warszawie. Autorem projektu budynku jest Daniel Libeskind, zaliczany do grona najwybitniejszych architektów XXI wieku. Jej biuro współpracowało również z renomowanymi partnerami zagranicznymi, tworząc projekty butików największych domów mody m.in. Balenciaga oraz Bottega Veneta.

Premiera kolekcji SENSES, ekskluzywnych podłóg marki Barlinek BARLINEK S.A. to największy i najbardziej znany polski producent podłóg drewnianych. Firma odnosi znaczące sukcesy na całym świecie - podłogi Barlinka można kupić w 55 krajach na 5 kontynentach. Każda kolekcja łączy w sobie wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz znajomość aktualnych trendów.

Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Barlinek wytwarza także certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy. Spółka jest inicjatorem wielu programów dotyczących ochrony środowiska. www.barlinek.com.

źródło i zdjęcia: Barlinek