Aktualności

Nowe wymagania dotyczące standardów energetycznych

21.07.2014

Zmieniają się wymagania dotyczące standardów energetycznych. Nowe przepisy wprowadzają wytyczne dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych oraz wskaźników zapotrzebowania budynku na energię. Firma Paroc wspiera inwestorów i wykonawców w procesie budowy zgodnie z nowymi wymaganiami.

Nowe wymagania dotyczące standardów energetycznych

Energooszczędne domy tworzymy w trosce o codzienną wygodę i ekonomiczną eksploatację w przyszłości. Koncentrujemy się na oszczędzaniu energii: wybieramy sprawdzone materiały i technologie oraz eliminujemy występowanie mostków termicznych, spowodowanych przez elementy konstrukcji szkieletu, takich jak beton, stal lub drewno, komentuje Adam Buszko.

O ile na koszty budowy wpływają głównie architektura budynku oraz zastosowane materiały, to o kosztach eksploatacji domu decydują zastosowane izolacje i instalacje. Izolacja w domu ma dwie funkcje: termiczną, mającą decydujący wpływ na koszty ogrzewania, oraz przeciwwilgociową, która wpływa na trwałość techniczną obiektu, tłumaczy Adam Buszko.

Oszczędzanie na izolacjach nie jest dobrym pomysłem! Dzięki naszym rozwiązaniom można znacznie ograniczyć zapotrzebowanie całego budynku na energię grzewczą oraz zapewnić ekonomiczną eksploatację domu.

Nowe produkty w ofercie Paroc

Nowe produkty w ofercie Paroc to płyty izolacyjne PAROC® Linio 10 i PAROC® Linio 15 oraz lamelowa płyta izolacyjna (włókna skierowane prostopadle do powierzchni czołowych) PAROC® Linio 80. Te wysoko energooszczędne, sztywne i niepalne płyty izolacyjne przeznaczone są do ociepleń ścian zewnętrznych z cienkowarstwowymi fasadami tynkowanymi, zarówno w budynkach nowo powstających, jak i poddawanych termomodernizacji.

Produkty Paroc gwarantują obniżenie współczynnika przenikania ciepła U, poniżej wartości wymaganych rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych (WT 2013). Dla ścian do wartości poniżej 0,25 W/m2K, dla dachów i stropodachów poniżej wartości 0,20 W/m2K oraz współczynnika przenikania ciepła U dla podłóg na gruncie do wartości poniżej 0,30 W/m2K.

Dzięki szerokiej gamie produktów, rozwiązań i konfiguracji stosowania Paroc pomaga znaleźć klientom właściwą termoizolację dla każdego budynku. Rozwiązania firmy umożliwiają inwestorom dobranie właściwej izolacji, od fundamentów aż po dach.

Do zewnętrznej izolacji ścian fundamentowych doskonale nadaje się płyta PAROC GRS 20 z wełny mineralnej PAROC, która służy do izolacji termicznej oraz zapobiega podsiąkaniu kapilarnemu.

Wełna mineralna Paroc jest skutecznym rozwiązaniem dla wymagających warstwowych ścian zewnętrznych, a płyty PAROC z grupy UNS, WAS lub Cortex gwarantują komfort cieplny i akustyczny budynku, bezpieczeństwo pożarowe oraz znaczne oszczędności energetyczne.

Zastosowanie płyt izolacyjnych PAROC®

Cieplne argumenty

Specjaliści z firmy Paroc zidentyfikowali pięć powodów, dla których warto inteligentnie zaizolować swój własny dom:

1. Doskonała inwestycja
Wyliczono, że inteligentny energetycznie budynek po 25 latach może przynieść właścicielom oszczędności rzędu 50 tys. euro, czyli równowartość nowego samochodu. Jednocześnie zysk ze sprzedaży takiego budynku może wynieść o 30% więcej, w porównaniu z domami standardowymi.

2. Niskie koszty utrzymania
W projektowaniu budynku decyzja inwestycyjna opiera się na łącznych kosztach uzyskanych poprzez zsumowanie kosztów zużycia energii w całym cyklu życia budynku oraz kosztów budowy. Pod względem kosztów użytkowania energooszczędny budynek stanowi optymalne rozwiązanie.

3. Zdrowe i wygodne mieszkanie
Dzięki starannej izolacji energooszczędne budynki są suche i ciepłe przez cały rok. Sprawna i kontrolowana wentylacja, szczelne przegrody zewnętrzne budynku i nisko emisyjne materiały sprawiają, że powietrze w pomieszczeniach jest zawsze czyste i świeże.

4. Łatwość utrzymania i konserwacji
Dobrze izolowany dom opiera się działaniu czasu i wilgoci. Liczba napraw i konserwacji w budynku jest ograniczona. Ponadto dom potrzebuje mniejszej ilości energii.

5. Korzystny dla środowiska
Nisko energetyczne budynki są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, a ich budowanie - wkładem w rozwój nowoczesnego budownictwa. Sektor efektywności energetycznej ciągle rośnie, przynosząc nowe miejsca pracy i perspektywy zawodowe. Ciągle pojawiają się innowacje, kształcą nowi specjaliści w zakresie efektywności energetycznej, od projektantów do budowniczych, a całe budownictwo wkracza na zupełnie nowy poziom.

Dom pasywny Paroc to pierwszy pasywny dom w Finlandii

Konstrukcja ścian oparta jest na PreWIS (system prefabrykowanej izolacji ścian z PAROC Linio 80, cienkich płyt tynkowych), a całkowita grubość ściany wynosi 510 mm. Do izolacji dachu użyto płyty PAROC eXtra i wełnę wdmuchiwaną PAROC o grubości 600 mm. Dom Pasywny Paroc to jeden z budynków pilotażowych, gdzie mierzy się i analizuje zużycie energii oraz monitoruje klimat wewnętrzny. Architektura domu dowodzi, że domy pasywne nie muszą różnić się od innych z zewnątrz.

źródło i zdjęcia: Paroc

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc