Aktualności

Rynek Galerii Handlowych cały czas rośnie

18.07.2014

Rynek centrów handlowych w Polsce dynamicznie się rozwija. Co za tym idzie rozrasta się również segment zamknięć handlowych, niezbędnych w tego typu obiektach. Jak prognozują eksperci trend ten będzie miał pozytywny wpływ także na rozwój automatyki stosowanej do krat i bram przemysłowych.  Tym samym wpłynie to na zwiększenie udziału w rynku marki SIMU, która należy do grupy kapitałowej  SOMFY.

Rynek Galerii Handlowych cały czas rośnie fot. SomfyW Polsce od blisko 20 lat rynek centrów handlowych sukcesywnie się rozrasta. Największy wzrost powstawania tego typu obiektów przypadał na przełom lat 90-tych i 2000 roku, kiedy to na terenie Polski swoją działalność rozpoczęło wiele nowych supermarketów oraz centrów handlowych. Wewnątrz tych obiektów duże sieci handlowe związane ze sprzedażą ubrań, kosmetyków, sprzętu AGD otwierały swoje sklepy gdzie były i są wykorzystywane zamknięcia handlowe w postaci różnego rodzaju krat oraz witryn szklanych.

W tej chwili wzrost rynku centrów handlowych jest stabilny. Nadal powstają nowe obiekt,  a w wielu polskich galeriach budowanych przed laty są prowadzone prace modernizacyjne i zwiększane powierzchnie handlowe. Rozwój rynku galerii handlowych obserwujemy po ilości sprzedawanych napędów stosowanych głównie do krat w drogeriach, sklepach wielkopowierzchniowych, sklepach z AGD. W tym segmencie rok do roku uzyskujemy około 20% wzrost sprzedaży - komentuje Witold Serocki, kierownik sprzedaży Simu.

Zamknięcia handlowe stały się wręcz standardem, wykorzystywanym przez większość najemców, a poziom  zaawansowania tych produktów na przestrzeni lat znacząco się zmienił. Są one połączeniem estetycznego wyglądu, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Coraz częściej zamiast krat rolowanych obsługiwanych ręcznie, klienci decydują się na napędy elektryczne rurowe z użyciem włączników kluczykowych lub pilotów.

Duży udział w tym rynku ma firma SIMU, która wykorzystując swoje 60-letnie doświadczenie wprowadza do oferty nowe modele oraz udoskonala rozwiązania już istniejące.   Poprzez oferowanie swoim partnerom wysokiej jakości produktów, weryfikowanych na każdym z etapów produkcji, SIMU oddaje także do dyspozycji wykwalifikowany personel działu technicznego, który zapewnia ciągłość wsparcia. Dzięki temu z powodzeniem realizuje z jednym z największych producentów krat wiele inwestycji, jak chociażby City Center Poznań, Port Łódź, Dolina Korczowa, Riviera Gdynia, czy rozbudowa Silesia Katowice.

Przykładem nowego rozwiązania, który zdobywa uznanie wśród naszych klientów jest napęd wyróżniający się na tle konkurencji poprzez wykorzystanie najnowszej głowicy, która ma najmniejszą grubość na rynku napędów do zamknięć handlowych - 43 mm. Pozwala to zastosować go w zdecydowanej większości krat rolowanych. Dodatkowo produkt ten posiada również nowatorskie rozwiązanie otwierania awaryjnego - podsumowuje Witold Serocki, kierownik sprzedaży  SIMU.

Eksperci SIMU przekonani są, że segment rynku centrów handlowych będzie dalej się rozrastał, co wpłynie także na rozwój oferty i udział producenta napędów w realizowanych inwestycjach.

Z informacji jakie posiadam w planie jest otwarcie około 40 większych lub mniejszych obiektów handlowych, co jak pokazują dane ze sprzedaży napędów daje nam tendencję wzrostową. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że SIMU obecnie ma zdecydowany udział w rynku jeśli chodzi o zautomatyzowanie krat rolowanych. Jesteśmy optymistami także jeśli chodzi o prognozy na przyszłość. Mamy świadomość wysokiej jakości naszych produktów i standardów obsługi, jak i wypracowanych, zaufanych relacji, co sprawia że jesteśmy spokojni o kondycję naszej firmy i jej dalszy rozwój na rynku polskim – dodaje Witold Serocki, z firmy SIMU, w grupie SOMFY.

źródło i zdjęcia: Somfy

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy