Aktualności

Profile i okapniki Sopro w nowych opakowaniach zbiorczych

17.07.2014

Taras, balkon i loggia będą spełniać swoją rolę i cieszyć estetycznym wyglądem przez wiele lat, jeśli zostaną należycie zabezpieczone, a ich krawędzie wykończone odpowiednio dobranymi profilami i okapnikami. Teraz, aby ich montaż był jeszcze łatwiejszy, renomowany producent chemii budowlanej, firma Sopro Polska, wprowadził dla swoich klientów dodatkowe udogodnienia.

Systemy profili i okapników balkonowo-tarasowych służą do wykonywania elastycznych i trwałych wykończeń brzegów na balkonach, tarasach i loggiach, zarówno położonych na gruncie, jak i tych nad pomieszczeniami. Ich głównym celem jest skuteczne odprowadzenie wody deszczowej poza obręb budowli, dzięki czemu  cały układ chroniony jest również od strony zewnętrznej krawędzi.

Firma Sopro w swojej ofercie posiada 4 systemy przeznaczone do obróbki i wykończenia krawędzi balkonów i tarasów z posadzkami z okładzin ceramicznych i kamiennych. Są to: okapniki tarasowo-balkonowe Sopro OB 265, okapniki tarasowo-balkonowe proste Sopro OBP 278 (nowość w ofercie producenta), profile tarasowo-balkonowe Sopro PT 266 z możliwością mocowania systemów rynnowych firm Gamrat i Marley, oraz profile tarasowe wysokie Sopro PTW 267, przystosowane do systemu drenażowego. Wszystkie elementy każdego systemu są odporne na korozję, zasolenie, wahania temperatury oraz działanie światła i zmiennych warunków atmosferycznych, co eliminuje ryzyko konieczności remontowania tarasów co kilka lat.

Od początku kwietnia, produkty sprzedawane są w nowych opakowaniach zbiorczych, które zawierają wszystkie elementy montażowe niezbędne do zamocowanie danej części systemu. Opakowanie zbiorcze okapników zawiera 2 okapniki o długości 2 mb, 8 kołków, 8 wkrętów i 4 poziome łączniki dylatacyjne do mocowania od dołu na wysokości przerw dylatacyjnych, czyli łączeń profili i okapników, stanowiących jednocześnie podporę dla uszczelnienia.

Każde opakowanie zawiera także „szablon montażowy” z tworzywa ABS ułatwiający wykonanie wgłębienia na okapnik w warstwie jastrychu lub szpachli. Jak z niego korzystać? Szablon należy ułożyć wzdłuż krawędzi, a następnie na całej powierzchni nałożyć warstwę zaprawy wyrównawczej, aż do górnej powierzchni szablonu.

Po związaniu zaprawy szablon można usunąć, uzyskując uskok o właściwych wymiarach. Na pozostałej powierzchni utworzymy w ten sposób równy i mocny podkład pod warstwę hydroizolacji. Na opakowanie zbiorcze narożników składają się natomiast 2 narożniki, 4 kołki, 4 wkręty i 2 poziome łączniki dylatacyjne. Montaż należy rozpocząć od osadzenia narożników i zaznaczenia miejsc pod otwory do mocowania kołków. W dalszej kolejności wywiercić otwory i osadzić koszulki kołków.

Następnie należy ponownie osadzić narożniki i wstępnie zamocować wkrętami. W przypadku systemów PT i PTW, opakowania zawierają dodatkowo 4 (w przypadku pakietu z okapnikami) lub 2 (w przypadku narożników) pionowe łączniki dylatacyjne, które montuje się od czoła w miejscach przerw dylatacyjnych, aby uzyskać trwałą i estetyczną powierzchnię. Kupując cały zestaw montażowy, inwestor nie musi już pamiętać o dodatkowych elementach przytwierdzających profile, okapniki, czy narożniki do podłoża, gdyż otrzymuje pełen pakiet produktów.

Wszystkie systemy profili tarasowo-balkonowych Sopro są dostępne w trzech podstawowych kolorach: szarym, ciemno-brązowym oraz – od niedawna – grafitowym, a na indywidualne zamówienie także w jednym ze 184 dostępnych w palecie RAL.

źródło i zdjęcie: Sopro

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska