Aktualności

Barlinek Institute of Design na Gdynia Design Days

16.07.2014

Instalacje miejskie z użyciem Deski Barlineckiej wykonywane przez… dzieci - oto jak podczas festiwalu Gdynia Design Days Barlinek promował platformę współpracy z architektami Barlinek Institute of Design oraz projekt "Kreacje z natury".

Barlinek Institute of Design na Gdynia Design DaysZakończył się festiwal Gdynia Design Days, jedno z najważniejszych spotkań znawców i miłośników designu w naszym kraju. Nie mogło zabraknąć na nim Barlinka, który wraz z magazynem Design Alive promował projekt "Kreacje z natury". Specjalnie na tę okazję dla miłośników drewna przygotowane zostały wyjątkowe warsztaty kreatywne. 

"Poprzez "Kreacje z natury" zachęcamy do twórczego wykorzystywania drewna. Projekt z założenia skierowany jest do architektów i projektantów, ale na Gdynia Design Days zrobiliśmy wyjątek i  postanowiliśmy zainspirować i pobudzić kreatywność najmłodszych. Dlatego tym razem Deskę Barlinecką oddaliśmy w ręce dzieci". - mówi Dorota Karbowska, Dyrektor Marktingu Barlinek S.A.

Najmłodsi, pod okiem projektantów, tworzyli wyjątkowe meble i instalacje z wykorzystaniem właśnie Deski Barlineckiej. Warsztaty trwały dwa dni - pierwszego młodzi designerzy tworzyli koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej, drugiego przeszli do realizacji swoich zamysłów.

W ruch poszły miarki, wyrzynarki i wkrętarki, a na dobrą wróżbę dla dalszych wysokich lotów - nie tylko w dziedzinie designu - uczestnicy warsztatów otrzymali latawce.

W tym czasie rodzice mogli skorzystać z wiedzy ekspertów Barlinka i dowiedzieć się więcej o naturze drewna. Wszystko odbyło się w wyjątkowej atmosferze letniego festiwalu, w zaaranżowanej w centrum miasta strefie relaksu i spotkań z designem.

źródło i zdjęcia: Barlinek