Aktualności

10 powodów dla których warto stosować BOTAMENT® AE

15.07.2014

BOTAMENT® AE mata uszczelniająco - kompensująca jest uniwersalną izolacją podpłytkową pod okładziny z płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Produkt nadaje się do wykonywania izolacji na ścianach i podłogach w budownictwie indywidualnym jak i przemysłowym zarówno jako izolacja powierzchni silnie obciążonych wodą jak i powierzchni narażonych na obciążenia chemiczne np. w kuchniach przemysłowych.

  1. AE mata uszczelniająco - kompensująca jest uniwersalną izolacją przeznaczoną do wykonywania izolacji lub kompensowania naprężeń na powierzchniach podłogowych i ściennych. Nadaje się do stosowania na różnorodnych podłożach od mineralnych do anhydrytowych.
  2. BOTAMENT® AE matę uszczelniająco - kompensującą można stosować na nośnych podłożach mieszanych jako warstwę kompensująca między okładziną ceramiczną lub kamieniem naturalnym. Dzięki temu można zniwelować powstające naprężenia występujące w podłożu i wywołane w następstwie tego szkody.
  3. BOTAMENT® AE matę uszczelniająco - kompensującą można stosować w systemie z elastyczną zaprawą klejową BOTAMENT® M 10 Speed. Zastosowanie zaprawy klejowej M 10 Speed umożliwia przygotowanie izolacji pod okładzinę w około 90 minut. Czas realizowanej inwestycji zostaje zredukowany.
  4. BOTAMENT® AE mata uszczelniająco - kompensująca doskonale nadaje się do stosowania na budowach, gdzie presja czasu, krótkie terminy determinują zakończenie inwestycji.
  5. BOTAMENT® AE mata uszczelniająco - kompensująca posiada szerokie spektrum zastosowania od budownictwa indywidualnego do obiektów przemysłowych oraz obszarów narażonych na obciążenia chemiczne. Odpowiada klasie odporności A0, A, B0, C.
  6. W porównaniu z mineralnymi zaprawami uszczelniającymi matę uszczelniająco - kompensującą BOTAMENT® AE układa się w jednym cyklu roboczym. Dlatego też, nie ma wątpliwości co do czasu schnięcia warstwy oraz wymaganej grubości.
  7. Układając poszczególne pasma BOTAMENT® AE maty uszczelniająco - kompensującej należy wykonać zakład. Połączenie wykonuje się przy sprawdzonych w systemie zaprawach klejowych, nie ma konieczności zastosowania dodatkowych materiałów lub izolacji.
  8. Ze względu na długi okres przydatności BOTAMENT® AE maty uszczelniająco - kompensującej, nie ma obaw związanych z przeterminowaniem produktu. Bez problemu można realizować inwestycję, której etapy wykonywane są w dużych odstępach czasu.
  9. Do obróbki BOTAMENT® AE maty uszczelniająco - kompensującej nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Odpowiednie pasma można dociąć przy użyciu noża lub nożyczek. Nadrukowana na macie skala ułatwia odpowiednie odmierzenie i przycięcie produktu.
  10. BOTAMENT® AE matę uszczelniająco - kompensującą można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz np. na tarasach i balkonach. Zaletą tak wykonanej izolacji jest to, że nie trzeba jej chronić przed deszczem.

źródło i zdjęcia: BOTAMENT

Firma powiązana:

Botament Systembaustoffe

Telefon 61 286 45 20, -33
botament.com/pl.html
info@botament.pl

Botament Systembaustoffe