Aktualności

Kotły kondensacyjne MCA firmy De Dietrich nagrodzone

12.10.2010

Końcówka roku 2009 była dla firmy De Dietrich jednym z ważniejszych okresów w historii jej działalności. Komisja Europejska wydała zgodę na połączenie grupy De Dietrich – Remeha i BAXI Group. Efektem tej fuzji było powstanie nowej grupy przemysłowej o nazwie BDR THERMEA, plasującej się z rocznym obrotem 1,8 mld euro na trzecim miejscu w Europie w branży techniki grzewczej...

Ogromny potencjał grupy, w postaci 17 zakładów produkcyjnych, 20 filii ze statusem spółek zależnych, 6400 pracowników, jak również obecności w 70 krajach, nowa grupa zamierza wykorzystać dla wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu techniki kondensacyjnej, systemów solarnych, pomp ciepła, a w szczególności systemów mikrokogeneracyjnych oraz multienergetycznych.

Premiera nowego kotła kondensacyjnego MCA, która odbyła się jesienią 2009 roku, również była wydarzeniem o szczególnym znaczeniu w historii firmy – po kilku latach prób na rynek trafił produkt, wytyczający nowy kierunek w konstrukcji wiszących kotłów kondensacyjnych. Przy jego projektowaniu, oprócz bogatego, wieloletniego doświadczenia konstruktorów, uwzględniono również wszelkie uwagi i życzenia, zebrane przez lata nie tylko od użytkowników poprzedniej wersji kotła Innovens MC, ale również od instalatorów i serwisantów z całej Europy. Efektem tej współpracy jest innowacyjne urządzenie, które już zachwyciło zarówno jego użytkowników, jak i instalatorów czy serwisantów.

Konstrukcja MCA zaskakuje liczbą zastosowanych zaawansowanych rozwiązań technologicznych i użytkowych, takich jak ultrareaktywny wymiennik ciepła, wykonany ze stopu aluminium i krzemu, czy nowa konsola Diematic iSystem, która nie tylko umożliwia współpracę kotła z systemami solarnymi i pompą ciepła, ale i współpracuje z systemem zarządzania inteligentnego budynku. Wyjątkowość urządzenia potwierdziło zdobycie prestiżowej statuetki Złotego Instalatora, przyznawanej przez opiniotwórcze czasopismo branżowe Polski Instalator oraz Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.

Kocioł MCA sprostał kryteriom przyznania nagrody, wykazując się wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi i estetycznymi, walorami ekologicznymi, nowoczesnością  i niezawodnością w działaniu.  
W tym roku w lipcu do oferty firmy De Dietrich wprowadzono kolejne 2 urządzenia tej serii – kocioł MCA 35 oraz zapowiadany od ubiegłego roku model MCA 25/28 BIC. Pierwszy z nich, mimo swej pokaźnej mocy, został spozycjonowany w grupie urządzeń tzw. „techniki domowej”, a więc przyszły nabywca otrzyma produkt gotowy do montażu.

Poza wersją „solo”, dostarczany jest w pakietach z podgrzewaczami wiszącym 60l i stojącymi 100, 150 i 200l.  Wersja 25/28 BIC charakteryzuje się wbudowanym systemem trzech podgrzewaczy c.w.u, ładowanych warstwowo, o łącznej pojemności 40l. Kompakt ten o wymiarach 600x900x498 mm, oprócz zdolności obsługiwania rozbudowanej instalacji c.o., zapewnia wysoki komfort wytwarzania c.w.u. na poziomie 200l/10min i 670l/godz.

Nadaje się idealnie do mieszkań i domów, gdzie postawiono wysokie wymagania użytkowe, przy jednoczesnym braku pomieszczenia technicznego. Obecnie do oferty firmy wprowadzane są modele kotłów MCA o mocach 45-115 kW. Cała seria lokowana jest w segmencie ofertowym ADVANCED i PROJECT, czyli rozwiązań grzewczych przeznaczonych dla wymagających klientów, dla sektora wspólnot mieszkaniowych oraz usługowego.

źródło: De Dietrich

Więcej