Aktualności

Realne oszczędności w ogrzewaniu? Jak tego dokonać?

11.07.2014

Firma Lumo Technika Grzewcza otrzymała wyróżnienie Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczościw kategorii "Mały przedsiębiorca". Zapoznaj się z kilkoma prostymi poradami, które proponuje firma. Poniższe porady nie wymagają dużych nakładów, a przyczyniają się do niezłych efektów oszczędzania na ogrzewaniu w skali roku. Firma LUMO zachęca do wzięcia ich pod uwagę.

1. Zadbaj o szczelność drzwi i okien. Wietrz z głową.

Sprawdzając uszczelnienie drzwi i okien oraz wymieniając zniszczone uszczelnienia unikniemy wpuszczania zimnego powietrza, a tym samym strat ciepła. Również podczas codziennego wietrzenia zachowaj rozsądek – w celu wymiany powietrza w domu należy wietrzyć krótko i intensywnie, czyli maksymalnie 10 minut, przy szeroko otwartym oknie i zamkniętych grzejnikach, w innym wypadku doprowadzimy do wychłodzenia domu i niepotrzebnych strat cieplnych. Natomiast w nocy zasłaniaj okna. Opuszczanie żaluzji i rolet oraz zaciąganie zasłon znacznie utrudnia ciepłu ucieczkę z mieszkania.

2. Dbaj o sprawność grzejników. Czuwaj nad prawidłową cyrkulacją powietrza.

Zrównoważona instalacja to klucz do prawidłowego ogrzewania naszego domu. Czasami wystarczy jedynie odpowietrzyć grzejniki po sezonie letnim, co pozwoli na równomierną ich pracę. W czasie pracy grzejnika nie zasłaniaj go niczym, co ograniczyłoby swobodną cyrkulację powietrza.

3. Regularnie serwisuj kocioł i czyść komin.

Serwis kotła i wizyta kominiarza to najlepszy sposób sprawdzenia, czy nasze urządzenia działają prawidłowo. Jest to idealna profilaktyka dla naszej kotłowni. Instalator sprawdzi poprawność całego układu, wyreguluje go i zadba o nasze bezpieczeństwo w trakcie zimy. Czysty komin będzie miał za to dobry wpływ na wydajność spalania paliwa i uchroni nas przed zagrożeniem zaczadzenia.

4. Reguluj temperatury w zależności od potrzeb.

Podczas naszej nieobecności czy w godzinach nocnych instalacja może pracować na mniejszych obrotach, dzięki czemu zyskujemy na nawet kilka procent mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Instalacja regulatora pokojowego może nam ułatwić to zadanie.

źródło i zdjęcia: LUMO

Firma powiązana:

Lumo

Telefon 618 136 525, 618 132 891
www.lumo.com.pl
lumo@lumo.com.pl

Lumo