Aktualności

W duchu skandynawskiego pragmatyzmu - mury bez zaprawowe OSLO

10.07.2014

Lato to doskonały czas na wprowadzenie generalnych zmian w wyglądzie przydomowego otoczenia. Inspiracji do uporządkowania ogrodowej przestrzeni dostarcza praktyczne rozwiązanie murów bezzaprawowych OSLO firmy POZBRUK, które pozwalają na samodzielne ułożenie ogrodzenia o ciekawej fakturze kamienia bez użycia zaprawy.

POZBRUK - mury bezzaprawowe OSLOW samym środku sezonu letniego pogoda sprzyja realizacji planów związanych z rearanżacją przydomowych terenów zielonych. Elementy takie jak mury ogrodzeniowe czy murki oporowe pozwalają wprowadzić ład estetyczny do ogrodu, wygradzając posesję i wydzielając jej poszczególne strefy. Ich budowa wcale nie musi wymagać pomocy specjalistycznych wykonawców oraz wydatków na zaprawy murarskie.

Praktyczny system murów bezzaprawowych OSLO firmy POZBRUK umożliwia samodzielne układanie elementów na pióro-wpust. Dzięki starannie wyprofilowanym powierzchniom tworzą one zwartą i solidną strukturę. Ciekawa faktura kamienia w dwóch odcieniach szarości i ciepłym brązie nadaje przestrzeni nowoczesnego charakteru w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

Czysta przyjemność z murowania

Tradycyjne murowanie wymaga czasu i doświadczenia, a każde niedopatrzenie wpływa na trwałość i estetykę konstrukcji. System bezzaprawowych murów OSLO eliminuje potrzebę poziomowania muru czy przygotowywania zaprawy murarskiej, gwarantując szybkie, ekonomiczne i profesjonalne wykonanie prac przy zachowaniu porządku na placu budowy.

Elementy OSLO są dostarczane w postaci starannie wyprofilowanych prefabrykatów, które można dzielić na mniejsze elementy poprzez łamanie, a następnie układać na pióro-wpust. Mur jest łatwy do wykonania samemu bez pomocy fachowców. Dzięki odpowiednio dobranej wadze i przemyślanej konstrukcji elementów nie ulegają one przesuwaniu, a mur jest stabilny.

Półprodukty o fabrycznej szerokości 72 cm posiadają wycięte rowki, które ułatwiają łamanie na elementy o szerokości 24 cm i 36 cm. W efekcie łamania elementów o szerokości 36 cm lico uzyskuje oryginalną fakturę kamienia, natomiast tylna powierzchnia jest fabrycznie gładka. Z kolei elementy o szerokości 24 cm posiadają strukturalne lico z obu stron.

Powierzchnie boczne pozostają zupełnie gładkie, co pozwala zminimalizować fugę pionową. Zwieńczenie systemu stanowi element OSLO PRZYKRYCIE, stosowany do wykańczania przęseł murów i słupków. Tak samo jak elementy muru OSLO dostarczane są w postaci półproduktu, który następnie należy podzielić na mniejsze części zgodnie z nacięciami. Z jednego prefabrykatu o szerokości 125 cm można uzyskać trzy dopasowane pod względem wymiarowym elementy przykrycia.

Skandynawski ład w ogrodzie

Kolekcja murów bezzaprawowych OSLO pozwala na stworzenie spójnych, jednolitych pod względem kolorystycznym aranżacji małej architektury. Elementy są dostępne w trzech odcieniach odpowiadających wybarwieniu kostki brukowej POZBRUK.

Mury w kolorze szarym i grafitowym odzwierciedlają skandynawskie tendencje w urządzaniu ogrodów, budowane w oparciu o monochromatyczne stylizacje. Tonacja grafitu doskonale podkreśla charakterystyczną strukturę muru i łączy się w kompozycje z wykorzystaniem uniwersalnych szarości.

Stworzy efektowny kontrast z krzewami i roślinami o różowych i czerwonych kwiatostanach, jak na przykład różanecznik czy hortensja ogrodowa. Natomiast ciepły brąz harmonijnie skomponuje się z zieloną roślinnością ogrodową i ścieżkami usypanymi z drobnych kamieni, tworząc z nimi aranżację o naturalnym wyglądzie. Elementy muru są barwione w masie na jednolity kolor przy użyciu kolorowych kruszyw i barwników, a hydrofobowe właściwości materiału zapewniają odporność na zawilgocenie i podciekanie kapilarne.

źródło i zdjęcia: POZ BRUK

Firma powiązana:

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.

Telefon 61 814 45 00
www.pozbruk.pl
info@pozbruk.pl

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.