Aktualności

Fibar Group w finale CEDIA Awards 2014

09.07.2014

CEDIA, czyli Custom Electronic Design and Installation Association, to najbardziej prestiżowa, światowa organizacja zrzeszająca firmy, które zajmują się projektowaniem i instalacją systemów inteligencji budynkowej. Od dziewięciu lat, w ramach konkursu CEDIA Awards, komisja wyłania najlepsze projekty i produkty z branży elektronicznych systemów mieszkaniowych. W gronie tegorocznych finalistów znalazły się produkty Fibar Group - polskiego producenta bezprzewodowego systemu automatyki budynkowej.

Co roku firmy zrzeszone w ramach organizacji, biorą udział w konkursie CEDIA Awards. W tym roku rywalizowały one w kategoriach, takich jak: "najlepsze innowacyjne rozwiązanie", "najlepsze rozwiązanie do zarządzania energią" czy "najbardziej innowacyjny produkt". To właśnie w tej ostatniej kategorii, w gronie sześciu ścisłych finalistów, znalazły się dwa produkty Fibar Group - FIBARO Home Center Lite i Motion Sensor.

Prestiżowe nagrody CEDIA przyznają wysoko wykwalifikowani członkowie komisji, do których należą eksperci ze świata architektury, projektowania wnętrz, IT oraz inteligencji budynkowej.

Razem z nami, nominację do nagrody otrzymali liderzy rynku branży inteligencji budynkowej, tacy jak Aldous Systems, HD Connectivity Ltd, The Multi-Room Company czy WyreStorm Technologies  - mówi Joanna Ossowska, dyrektor ds. marketingu Fibar Group. - To dla nas ogromne wyróżnienie - dodaje.

Firmy, z którymi musiało się zmierzyć Fibar Group, pochodzą z Europy, Afryki, Rosji, Bliskiego Wschodu, Indii i Pakistanu.

FIBARO Motion Sensor to bezprzewodowy czujnik ruchu. Jego projektanci inspirowali się źrenicą kociego oka: jej szybkość, czułość i zasięg widzenia zostały odwzorowane i umieszczone w małym, urządzeniu, które wykrywa nawet najmniejszy ruch, przekazuje informacje o temperaturze, natężeniu światła, a także informuje o zmianie swojego miejsca położenia. Jednak Morion Sensor to nie jedyny produkt doceniony przez konkursowe jury.

W gronie najlepszych znalazła się także centralka Home Center Lite. To mózg inteligentnego domu, który dzięki połączeniu miniaturyzacji i zaawansowanej technologii, daje możliwość kontrolowania i zarządzania systemem inteligencji budynkowej - tłumaczy Joanna Ossowska, dyrektor ds. marketingu Fibar Group. - Centrala pozwala zautomatyzować nawet największy obiekt i zarządzać w nim aż 230 urządzeniami. Montaż systemu FIBARO jest szybki i prosty - nie wymaga remontu czy kosztownych modyfikacji, ponieważ opiera się na bezprzewodowej technologii Z-Wave - dodaje.

Ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie nagród odbędzie się na uroczystej gali, 11 lipca 2014 roku, w Old Royal Naval College w Londynie.

źródło i zdjęcia: Fibar Group

Firma powiązana:

Fibar Group

www.fibaro.com

Fibar Group