Aktualności

Drutex partnerem mini mundialu Kuby Błaszczykowskiego

08.07.2014

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, został głównym partnerem Mini mundialu organizowanego przez Kubę Błaszczykowskiego. W  dniach 2-3 lipca na specjalnie przygotowanych boiskach obok Centrum Rozrywki Kubatura w Opolu rozgrywany był turniej piłki nożnej ulicznej dla chłopców z rocznika 2001 lub młodszych.

Impreza ma na celu promowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a odbywające się w Brazylii Mistrzostwa są do tego świetnym pretekstem. Dzięki udziałowi w turnieju w Opolu dzieci mają zarazić się pasją do piłki nożnej poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, bez niepotrzebnej agresji w sporcie.

Turniej wpisuje się w takie akcje jak "Kibicuję Fair Play", czy też "Stop zwolnieniom z WF-u".

Nowością w porównaniu z innymi zawodami organizowanymi przez Jakuba Błaszczykowskiego jest charakter rozgrywania meczów - młodzi adepci futbolu tym razem rywalizują w tzw. streetballu, czyli piłce nożnej ulicznej.

System rozgrywek w Opolu ma taki sam charakter jak trwające brazylijskie finały Mistrzostw Świata. Każdy zespół na podstawie losowania jest przypisany do konkretnego państwa biorącego udział w brazylijskim mundialu. Występują 32 drużyny złożone z 3 zawodników występujących na boisku oraz 3 zawodników rezerwowych, którym towarzyszyć będzie trener lub opiekun. Drużyny rozpoczęły rozgrywki w ośmiu grupach 4-zespołowych.

To wspaniała inicjatywa promująca sport wśród najmłodszych. W ten sposób chcemy pokazać, że w piłkę grać każdy może. Mamy nadzieję, że mini mistrzostwa zorganizowane przez Kubę  Błaszczykowskiego pozwolą najmłodszym uwierzyć w siebie i sprawią, że będą oni z jeszcze większym zaangażowaniem trenować grę w piłkę nożną, zawsze zgodnie z zasadami fair-play. - -mówi Adam Leik, dyrektor ds. marketingu DRUTEX S.A.

Patronat nad MINI MUNDIALEM objął Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Urząd Miasta Opole.

źródło i zdjęcia: DRUTEX

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.