Aktualności

Odwodnienia liniowe obiektów sportowych w wykonaniu AS

07.07.2014

Odwodnienia liniowe AS to idealne rozwiązanie stosowane na obiektach sportowych i rekreacyjnych. Firma AS PPH jest polskim producentem odwodnień, które są powszechnie stosowane do liniowego i punktowego odwadniania nawierzchni dróg, parkingów, garaży podziemnych  i piętrowych, stacji paliw, palów manewrowych, myjni samochodowych oraz różnego rodzaju obiektów sportowych.

Podczas budowy obiektów sportowych wymagane jest zastosowanie różnorodnych rozwiązań w celu optymalnej zabudowy kanału z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni i ewentualnej różnicy wysokości między bieżnią a przyległym obszarem, ważne jest zapewnienie szybkiego odprowadzenia wody deszczowej z bieżni i boiska, aby  zawody sportowe mogą odbywać się także przy niesprzyjającej warunkach atmosferycznych.

Odwodnienia liniowe AS PPH na obiektach sportowych
Odwodnienia liniowe AS PPH na obiektach sportowych
Odwodnienia liniowe AS PPH na obiektach sportowych
Odwodnienia liniowe AS PPH na obiektach sportowych

Na w/w inwestycje firma AS PPH posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Najczęściej stosuje się systemy AS-A100, AS-B100, AS-100 i AS-A150T o średnicach wewnętrznych 100, 150 mm. Korytka wyposażone są w ruszty  wykonane z żeliwa sferoidalnego mocowane do korpusu za pomocą śrub wykonanych  ze stali nierdzewnej, o podwyższonej wytrzymałości.

Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobry element blokujący kratkę oraz eliminuje wystąpienie luzów i klawiszowania. Korpusy korytek wykonane są z betonu cementowego z dodatkami polimerowymi klasy C60/75 wzmocnionego włóknem szklanym alkalioodpornym, które polepsza właściwości na zginanie i udarność. Odwodnienia  wykonane są w sposób zapewniający ich funkcjonalność oraz łatwość i szybkość montażu.

Wybrane inwestycje na których zostały zastosowane korytka AS:

  • Obiekty sportowe w Szkole Podstawowej Nr. 330 w Warszawie. Wyposażone w boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawy syntetycznej oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.
  • Stadion w Grójcu na którym swoje mecze rozgrywa zespół Mazowsza – III liga polska. Obiekt może obecnie pomieścić około 1300 widzów, z czego 1000 miejsc jest siedzących.
  • Boisko wielofunkcyjne przy ulicy Strażackiej w  Lubrańcu.

Systemy odwodnień AS PPH na wszystkich wyżej wymienionych obiektach świetnie się sprawdzają i umożliwiają zarówno profesjonalistom jak i amatorom komfortowe i bezpieczne treningi oraz zapewniają doskonałe warunki do uprawiania sportu.

źródło i zdjęcia: AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych

Firma powiązana:

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych

Telefon 22 750 29 00, 22 737 05 22-23, 602 392 652, 606 894 487
www.aspph.pl
biuro@aspph.pl

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych