Aktualności

Boisko od Śnieżki dla szkoły w Starych Zawadach

07.07.2014

Zwycięzcą ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu "Kolorowe Boiska czyli... Szkolna Pierwsza Liga" została Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie). Już we wrześniu jej uczniowie rozegrają pierwszy mecz na wielofunkcyjnym boisku ufundowanym przez twórcę konkursu - Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Boisko od Śnieżki dla szkoły w Starych ZawadachCelem realizowanej od 2006 roku kampanii "Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu oraz stwarzanie warunków do rozwijania pasji sportowych. Dzięki autorskiemu konkursowi Śnieżki już ósma polska szkoła otrzyma profesjonalny obiekt sportowy, a przesłanie, że kolor i sport mają ze sobą wiele wspólnego co roku zyskuje nowy wymiar.

Zadanie konkursowe, o którego realizację w tegorocznej edycji konkursu pokusiło się 109 szkół, polegało na stworzeniu wideoklipu obrazującego hasło "Kolorowo i sportowo". Głosami internautów (głosowanie odbywało się w dniach od 29 maja do 25 czerwca, na stronie internetowej www.koloroweboiska.pl) do ścisłego finału dostało się 14 szkół, spośród których Jury wyłoniło zwycięzcę oraz laureatów II i III miejsca.

Kreatywność, walory artystyczne (scenografia, kostiumy, muzyka), estetyka wykonania, skala zaangażowania uczniów  i spójność filmu z tematem - to kategorie w ramach których oceniono finałowe dzieła filmowe. Każda z prac na swój sposób zaskakiwała i zachwycała.

Zwycięzca może być jednak tylko jeden, a najwyższe noty jurorów w tegorocznej edycji konkursu "Kolorowe Boiska… czyli szkolna pierwsza liga" uzyskała Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach. W nagrodę szkoła otrzyma pełnowymiarowe, ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Boisko wykona wieloletni partner programu - firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się już we wrześniu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa w Grabienicach (woj. wielkopolskie).  Nagrodą są bramki, zestaw do unihokeja, stół do tenisa, komplet piłek, farby Śnieżka oraz nagroda pieniężna w wysokości 6000 zł, do wykorzystania na organizację zajęć pozalekcyjnych.

Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa w Czechówce (woj. małopolskie). Szkoła zostanie nagrodzona zestawem do unihokeja, kompletem piłek, stołem do tenisa oraz farbami Śnieżka.

Również pozostałych 11 szkół, które awansowały do etapu finałowego otrzyma nagrody
w postaci zestawów farb Śnieżka.

To jednak nie koniec listy nagrodzonych! W tegorocznej edycji konkursu Jury przyznało także 4 nagrody za kreatwyność oraz jedną nagrodę specjalną. Ich laureatów wyłoniono spośród szkół, którym nie udało się zakwalifikować do finału:

4 wyróżnienia za kreatywność (nagrodzone zestawami farb Śnieżka oraz plecakami dla uczniów) przyznano:

  • Szkole Podstawowej w Klonowie (woj. kujawsko-pomorskie)  "za scenariusz i grę aktorską",
  • Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu  w Lelowie (woj. śląskie)  "za piosenkę i motyw malowania",
  • Szkole Podstawowej w Kunowie (woj. wielkopolskie) "za scenariusz i spójność motywu muzycznego z grą aktorską",
  • Szkole Podstawowej w Leżajsku (woj. podkarpackie) "za scenariusz i za Królewnę Śnieżkę.

Na koniec jury przyznało jeszcze jedną  Nagrodę Specjalną (zestaw strojów sportowych) "za niekonwencjonalne połączenie tańca, rapu i sportu". Otrzymuje ją  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu (woj. pomorskie).

Wszystkim dziękujemy za "barwne zaangażowanie", a laureatom gratulujemy.

Pomysłodawcą i fundatorem programu "Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na www.koloroweboiska.pl.

LISTA SZKÓŁ NAGRODZONYCH W ÓSMEJ EDYCJI KONKURSU
"Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga":

Zwycięzca konkursu:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie)
Nagroda: wielofunkcyjne boisko

II miejsce:
Szkoła Podstawowa w Grabienicach (woj. wielkopolskie)
Nagroda: bramki, zestaw do unihokeja, stół do tenisa, komplet piłek, farby Śnieżka oraz nagroda pieniężna w wysokości 6000 zł brutto, na organizację zajęć pozalekcyjnych

III miejsce:
Szkoła Podstawowa w Czechówce (woj. małopolskie)
Nagroda: zestaw do unihokeja, komplet piłek, stół do tenisa, farby Śnieżka

Wyróżnienie (alfabetycznie wg miejscowości):
Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej
Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich
Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym
Zespół Szkół w Nowym Worowie
Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa im. Unitów Podlaskich w Olszance
Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego Orneta
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Radziejach
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 w Sobiechach
Zespół Szkolno- Przedszkolny Trzeboszowice
Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich

źródło i zdjęcia: Śnieżka