Aktualności

Prysznice GROHE - historia komfortu

30.06.2014

Prysznice GROHE, produkowane w Niemczech od prawie 70 lat, stały się już synonimem przyjemnej kąpieli. Produkty GROHE miały wyraźny wpływ na rozwój standardów sanitarnych, odgrywają też coraz większą rolę w aranżacjach współczesnych łazienek. Wszystkie prysznice i systemy prysznicowe GROHE produkowane są w fabryce w Lahr, gdzie kompetentni specjaliści stale rozwijają unikalne oraz innowacyjne technologie. Dzięki temu prysznice GROHE zmieniają oblicze typowej - czysto funkcjonalnej łazienki - w dostosowaną do indywidualnych potrzeb oazę dobrego samopoczucia.

Prysznice GROHE - historia komfortu

Prysznice GROHEW ofercie producenta każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno zmysłowe rozwiązania wykorzystujące strumienie pary, efekty świetlne i dźwiękowe, jak również zróżnicowane, atrakcyjne i ergonomiczne stylizacje. W ciągu ostatnich kilku dekad wyraźnie wzrosło zainteresowanie prysznicem jako elementem wyposażenia łazienek. Zmieniły się tym samym przyzwyczajenia klientów, którzy coraz częściej szukają prysznicowych systemów modułowych i cyfrowych zamiast zwykłej rączki przymocowanej  do wanny. Oto najważniejsze punkty w historii rozwoju prysznica:

Rok 1956: Słuchawka prysznicowa w baterii

Prysznice GROHEPrysznic jest wciąż raczej dodatkiem do wanny niż dopasowanym elementem aranżacji łazienki. Pod koniec lat 40. XX wieku, kiedy zbudowano fabrykę armatury Friedricha Grohe, a także pod koniec lat 50. XX w., prysznic zwykle stanowi część wyposażenia wanny. Ma to odzwierciedlenie w jego konstrukcji: uchwyt oraz kurki wykonane są z ceramiki, aby chronić użytkownika przed wysoką temperaturą. Współcześnie GROHE wykorzystuje technologię CoolTouch®, dzięki której gorąca woda przepływa oddzielnym przewodem wewnętrznym, aby zapobiegać nagrzewaniu się chromowanej powłoki.

Rok 1979: Nowa generacja słuchawek prysznicowych Relexa

Dokonuje się przełom i marzenia o czystej przyjemności kąpieli stały się rzeczywistością. Firma GROHE przedstawia ofertę pryszniców Relexa. Od tej pory używanie prysznica nie ogranicza się tylko do mycia ciała, ale również relaksuje, rewitalizuje i daje maksymalną przyjemność z korzystania z wody. Prysznice Relaxa posiadają ergonomiczny kształt z uchwytem antypoślizgowym i są dostępne w kilku wzorach, aby pasowały do różnych aranżacji łazienek. Gama produktów Relexa obejmuje prysznice górne, ręczne, a także drążki prysznicowe i akcesoria.

Rok 1980: Rączki prysznicowe Relexa Nessie dla dzieci

Prysznice GROHECoraz większą rolę w rozwoju prysznica odgrywać zaczyna dostosowanie jego wyglądu do preferencji grup docelowych. Aby prysznic był bardziej atrakcyjny dla dzieci, firma GROHE zaprojektowała słuchawki Relexa Nessie, w kształcie morskiego potwora. Kolorowe plastikowe prysznice stanowią część systemu Relexa, który łączy różne wzory słuchawek i kształty strumieni natrysku, odpowiadając tym samym na indywidualne wymagania każdego członka rodziny. Prysznice te można łatwo wymienić i zamontować tak, aby każdy użytkownik mógł cieszyć się przyjemnością i różnorodnością sposobów kąpieli. Skorzystać można też z opcji obfitego strumienia - Champagne oraz z pulsacyjnego natrysku, delikatnie masującego skórę.

Rok 1983: Relexor - pierwszy system prysznicowy w trybie masażu

Wellness i fitness stają się modnymi słowami. W odpowiedzi na popularność zdrowego stylu życia, GROHE wprowadza na rynek Relexor - produkt, który masuje plecy za pomocą dwóch obrotowych szczotek, z możliwością ustawienia na różnych częściach ciała. Szczotki napędzane są przez ciśnienie wody a użytkownik może wybrać opcję mokrego i suchego masażu. Całe urządzenie jest zaprojektowane z myślą o wygodzie i komforcie: wystarczy zdjąć rączkę prysznicową a węża podłączyć do systemu Relexor. Instalacja systemu odbywa się za pomocą trzech śrub, dzięki gładkiej powierzchni jest on łatwy do czyszczenia a szczotki można wymienić w mgnieniu oka.

Rok 1997: Linia Sinfonia - połączenie możliwości prysznica i kranu

Prysznice GROHEPo wprowadzeniu wielu innowacji technicznych, takich jak prysznice z kilkoma rodzajami strumieni natrysku czy technologia GROHE SpeedClean, która usuwa kamień z powierzchni słuchawki, GROHE przedstawia linię pryszniców Sinfonia. Linia ta posiada klasyczny design z nutą nostalgii, jest idealnie dopasowana do kształtu kranu i nawiązuje do elementów jego budowy. Obecnie GROHE oferuje linie produktów prysznicowych harmonijnie współgrających z kranami, w trzech różnych stylach - Cosmopolitan, Contemporary oraz Authentic.

Rok 2001: Nowy wymiar wolności z prysznicem Freehander

W nowe tysiąclecie GROHE wchodzi z rewolucyjnym prysznicem Freehander. Dwie obrotowe głowice prysznicowe mocowane na ruchomej baterii pozwalają w mgnieniu oka przejść z opcji natrysku górnego na boczny. Dla każdej pozycji można wybrać odpowiedni kształt strumienia. Standardowy strumień wody z głowicy górnej ma orzeźwiający i relaksujący efekt, podczas gdy pulsujący strumień z bocznych słuchawek masuje plecy i zmniejsza napięcie mięśniowe. Co więcej, funkcje Stop i Eco pozwalają oszczędzać wodę i energię.

Rok 2003: Relaks i masaż z systemem Aquatower 3000

GROHE wraz z wprowadzeniem w 2003 roku na rynek systemu Aquatower 3000 przechodzi na wyższy poziom korzystania z prysznica. System ten posiada największą liczbę funkcji zapewniających różnorodne doznania w kąpieli - na przykład szybkie odświeżenie, jak i spokojny relaks. Dzięki temu użytkownicy mogą spełnić wszystkie swoje potrzeby, aby naładować swoje wewnętrzne baterie. Aquatower 3000 składa się z prysznica górnego, ręcznego, czterech słuchawek bocznych i termostatu. Różne rodzaje strumieni łatwo dostosować do danej pory dnia i do każdego nastroju. Termostat umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury, co pozwala zaoszczędzić wodę i energię. Regulator przepływu Aquadimmer, który używany jest w systemach prysznicowych GROHE do dzisiaj, ułatwia przełączanie funkcji oraz kontrolę nad strumieniami a w rezultacie daje wiele ciekawych kombinacji.

Rok 2003: Prysznice ręczne Sena - przyjemność kąpieli w minimalistycznym stylu

Prostota pryszniców Sena ma wpływ na minimalistyczną formę produkowanej armatury GROHE. Zredukowany kształt prysznica łączy się stylistycznie ze wszystkimi nowoczesnymi bateriami GROHE. Głowica prysznicowa zajmuje prawie całą przestrzeń w kabinie prysznicowej,                   ale zapewnia obfity i relaksujący strumień wody. Wyjątkowo cienki uchwyt jest niezwykle poręczny, ponadto może być zaadaptowany do wielu innych systemów prysznicowych GROHE, jak również może służyć jako wolnostojąca bateria lub czterootworowa kombinacja wannowa.

Rok 2005: Systemy prysznicowe GROHE Rainshower®

Firma GROHE po wprowadzeniu na rynek w 2003 roku dużej deszczownicy GROHE Rainshower®, dodaje do swojego asortymentu w roku 2005 kompatybilne słuchawki GROHE Rainshower® Classic oraz Cosmopolitan - w dwóch różnych kształtach i z kilkoma opcjami natrysku. Eleganckie i minimalistyczne słuchawki GROHE Rainshower® są interesującą innowacją i znakiem ogromnego postępu w projektowaniu systemów prysznicowych. Znacznie cieńsze i bardziej wpadające w oko niż wcześniejsze modele, zapewniają nie tylko większą przyjemność kąpieli, ale również stają się głównym punktem wyposażenia łazienki.

Rok 2008: GROHE Ondus® Digital - nowa era systemów elektronicznych

Digitalizacja wchodzi do łazienek wraz z kolekcją GROHE Ondus® a wykończenie GROHE StarLight® w kolorach - chromowym, matowym tytanowym, aksamitnej czerni i księżycowej bieli - nadaje bateriom nieprzemijający połysk. Produkty z tej kolekcji dostępne są zarówno w wersji mechanicznej, jak i elektronicznej. System prysznicowy GROHE Ondus® Aquafountain jest jedną z najciekawszych pozycji w nowej linii produktów. Bateria, ozdobiona płynnymi liniami, nawiązuje swoim kształtem do naturalnych ozdób, takich jak wodospad czy wodna kaskada. Intuicyjny pilot sterujący zapewnia jeszcze większy komfort pod prysznicem, ponieważ pozwala każdemu członkowi rodziny na zapisywanie preferowanych ustawień.

Rok 2010: Linia GROHE Rainshower® - kolorowa radość w twojej łazience

Gama słuchawek prysznicowych GROHE Rainshower® powiększa się. Pojawiają się między innymi słuchawki GROHE Rainshower® Icon oraz modele Eco i Solo - mające kształt pierścienia, rombu i koła. Miłośnicy designu są pod szczególnym wrażeniem GROHE Rainshower® Icon. Firma GROHE wypuszcza też kolekcję słuchawek z kolorową powierzchnią natrysku, która wnosi do łazienki powiew radości i świeżości. Produkty GROHE Rainshower® WaterColours Collection są entuzjastycznie przyjęte przez klientów, ale również przez środowisko projektantów, zdobywając przy tym liczne nagrody. W roku 2011 na rynku pojawia się kolekcja GROHE Rainshower® NaturalColours z delikatnymi kolorami powierzchni natrysku, które nadają wyjątkowy klimat łazienkom w stylu spa.

Rok 2011: GROHE Power&Soul® - klikasz i masz

GROHE prezentuje kolejną innowację w postaci słuchawek GROHE Power&Soul® z przełącznikiem One Click Showering. Cztery przyciski na głowicy prysznica pozwalają użytkownikom wybrać opcje strumienia natrysku oraz ustawić jego preferowany rodzaj. Natomiast system GROHE Bokoma Spray™ wykorzystuje siłę wody do wytworzenia efektu oddychającego prysznica. Osiem dynamicznych dysz, umieszczonych w GROHE Bokoma Spray®, zamyka i otwiera się co sekundę, aby delikatnie masować napięte mięśnie. Inne rodzaje strumienia to delikatny Rain Spray,
obfity Rain O2 Spray oraz mocny Jet Spray.

Rok 2013: Moduły GROHE SPA® F-digital Deluxe - nowe doświadczenie dla wszystkich zmysłów

Rozwój systemów prysznicowych GROHE doprowadził do powstania modułów GROHE SPA® F-digital Deluxe, które doskonale uzupełniają elegancki, minimalistyczny styl GROHE Rainshower® F-Series z roku 2010 i dają możliwość dodatkowych doznań podczas kąpieli. GROHE SPA® F-digital Deluxe pozwala wypełnić kabinę prysznicową ciepłym światłem, ulubioną muzyką lub odświeżającą i oczyszczającą parą. Stacja dokująca dla Apple iPod Touch 4G, korzystająca z aplikacji GROHE SPA®, to centrum dotykowego sterowania wszystkimi funkcjami - kolorem i natężeniem światła, głośnością muzyki i intensywnością pary.

źródło i zdjęcia: GROHE

Firma powiązana:

Grohe Polska

Telefon 22 543 26 40
www.grohe.pl
biuro@grohe.com.pl

Grohe Polska