Aktualności

Zakończył się I. etap konkursu dla architektów "Kreacje z natury"

30.06.2014

Zakończył się I. etap konkursu "Kreacje z natury", organizowanego w ramach Barlinek Institute of Design, przy współpracy z magazynem Design Alive.

Dziękujemy tym wszystkim, który chciało się kreować z natury. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni rzetelnością prac, już na tym pierwszym, wstępnym etapie. Tym bardziej nie możemy doczekać się wspólnej pracy twórczej podczas warsztatów i finałowych propozycji. – mówi pomysłodawczyni konkursu, Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A.

Spośród nadesłanych prac Jury, w skład którego weszli uznani architekci oraz przedstawiciele Organizatorów, wybrało 15 finalistów. Przed nimi finałowe zadanie: zaprojektowanie deski do przyszłorocznej odsłony kolekcji podłóg "Smaki Życia". Jednak zanim finaliści przystąpią do pracy, na specjalne zaproszenie Barlinka udadzą się do fabryki firmy, gdzie wezmą udział w unikatowych warsztatach rzemieślniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji "Smaki Życia". Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej informacji: www.kreacjeznatury.pl.

źródło i zdjęcie: Barlinek