Aktualności

CEMEX Polska oficjalnym Mecenasem Polskiej Architektury

27.06.2014

CEMEX Polska wspiera młodych, uzdolnionych architektów w ich twórczym myśleniu, promuje polską myśl inżynierską, najlepsze materiały i technologie oraz propaguje architekturę zaangażowaną społecznie.

"Promujemy Polską Architekturę" to tytuł II edycji konkursu dla młodych architektów. Kapitułę konkursu stanowią wybitni polscy architekci o uznanym dorobku twórczym, wspierani przez przedstawicieli wiodących marek budowlanych w tym CEMEX Polska, będących Mecenasami Polskiej Architektury, a także przedstawiciele redakcji i rady programowej  miesięcznika "Builder".

Konkurs promuje polskich projektantów, architektów i konstruktorów. Prezentuje i popularyzuje ich dorobek, twórcze osiągnięcia i zrealizowane projekty, a w przypadku młodych
i wchodzących na rynek - ich entuzjazm, pomysły oraz otwartość na nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologiczne.

Kapituła chce podkreślić rolę architekta i konstruktora w procesie inwestycyjnym i kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz znaczenie uwzględniania nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych w procesie projektowania obiektów budowlanych. Wskazać nowoczesne narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę projektantów.

Celem konkursu jest wyłanianie młodych talentów spośród studentów wydziałów architektury. Ważnym aspektem jest również propagowanie wiedzy o technologiach i materiałach budowlanych.
W ramach konkursu dla młodych architektów zaprezentowane zostaną cztery rozwiązania i produkty CEMEX, które znajdą zastosowanie w projektach: biały cement, nawierzchnie dekoracyjne DECO STONE, nowoczesny system do budowy domów Thermohouse  oraz kruszywa dekoracyjne.

"Dla CEMEX Polska to wyróżnienie znaleźć się w towarzystwie zwolenników polskiej architektury. Prace rodzimych architektów coraz częściej zostają zauważane i uznawane na świecie. Naszym obowiązkiem jest wspieranie polskich projektów architektonicznych. To nie jest pierwszy kontakt CEMEX z architekturą, jako że nasza firma od lat organizuje konkurs na najpiękniejszy obiekt zbudowany z materiałów CEMEX na świecie.

Jesteśmy wrażliwi na piękno polskiej architektury, w której coraz częściej urzeka nas innowacyjność, dbałość o przestrzeń z uwzględnieniem wysokich walorów estetycznych i użytkowych. Nie zapominamy przy tym o jakości i trosce o środowisko naturalne oraz potrzeby użytkownika. Promujemy rodzimą architekturę, gdyż jest ona elementem dorobku kulturowego Polski" - mówi Piotr Rusecki, Dyrektor Pionu Betonu i Kruszyw CEMEX Polska.

CEMEX aktywnie angażuje się we wspieranie architektury na świecie, organizując corocznie m.in. CEMEX Builiding Award. Konkurs wyróżnia obiekty budowlane, które charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami budowlanymi, koncepcyjnymi, technicznymi i estetycznymi. W 2011 laureatem konkursu w kategorii budynków publicznych i przemysłowych został gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zaś w 2012 roku nagrodę w tej samej kategorii otrzymał stadion PGE Arena w Gdańsku.

źródło i zdjęcie: CEMEX

CEMEX Polska oficjalnym Mecenasem Polskiej Architektury

Firma powiązana:

CEMEX Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 571 41 00, 800 700 077 (infolinia)
www.cemex.pl, www.cx-chemia.pl
cemexpolska@cemex.com

CEMEX Polska Sp. z o.o.
Zobacz produkty: