Aktualności

Projektowanie elewacji w Revit 2014 z blach tytan-cynk RHEINZINK

26.06.2014

Zapraszamy do obejrzenia zapisu warsztatów dla architektów on-line które odbywały się w ramach „Archispace BUDMA 2014” organizowanych od lat we współpracy z firmą PROCAD S.A. Film przedstawia łatwość projektowania elewacji zewnętrznych z użyciem paneli perforowanych z blachy tytan-cynk RHEINZINK w programie Revit 2014.

Elewacje RHEINZINK

Elewacje perforowane RHEINZINK bazują na systemie paneli i kasetonów wykonanych z blachy tytan-cynk. Poprzez  indywidualne zastosowanie technologii perforowania, wytłaczania lub wycinania  udaje  się  osiągać na elewacji bardzo  interesujące  efekty. 

Użycie  naturalnego  lub sztucznego  światła  umożliwia  uzyskanie  intrygujących  efektów,  za  pomocą których  można  w  niesamowity  sposób optyczne  wpłynąć  na  oddziaływanie elewacji  lub  całego  budynku  (zarówno w dzień, jak i w nocy). Powstająca stopniowo  na  blasze  pod  wpływem działania  warunków  atmosferycznych naturalna patyna zapewnia dodatkowy efekt – podkreśla odcienie i „grę” samej powierzchni.

Od projektu do realizacji

Z jednej strony użycie nowoczesnego oprogramowania ułatwia pracę - Autodesk Revit 2014” to nowoczesne oprogramowanie przeznaczone dla architektów i projektantów. Z kolei dzięki elastyczności i łatwej podatności  na obróbkę naturalnego materiału, jakim jest RHEINZINK, projektowanie powierzchni brył z użyciem perforowanego tytan-cynku otwiera nowe możliwości.

Zobacz projektowanie elewacji na naszym kanale YouTube
Dowiedz się więcej na temat elewacji z blachy tytan-cynk RHEINZINK
Wyślij projekt do wyceny
Zamów próbki materiału

źródło i zdjęcie: RHEINZINK