Aktualności

Jansen Campus - perforowane elewacje z blachy tytan-cynk

25.06.2014

Celem projektu było stworzenie przyjaznej i naturalnej przestrzeni, która będzie inspirowała pracowników do kreatywności i lepszej wydajności. Uzasadniona rozbudowa o hale produkcji i logistyki była okazją do przemyślenia przebudowy całego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nowy kampus znajduje się w szwajcarskiej miejscowości Oberriet i poprzez połączenie stref produkcji, badań, szkoleń i eksperymentalnych doświadczeń nazwano go Campus Jansen - kampus innowacji i współczesnych technologii.

Na elewacji, jako istotnym elemencie projektu wykorzystano naturalny materiał - perforowane panele i siatki z ciemnej patynowanej blachy RHEINZINK prePATINA schiefergrau. Perforacje powierzchni materiału RHEINZINK dopasowano tak, by blacha nawiązywała do innego organicznego materiału - drewna, w szerokim zakresie zastosowanego na okolicznych budynkach.

Refleksy świetlne na powierzchni zewnętrznej elewacji, jak i rysunek cieni wynikające z systemu oraz gra światła przy podświetlaniu elewacji od wewnątrz tworzą niesamowity klimat zarówno w dzień, jak i w nocy, wewnątrz i zewnątrz budynku.

źródło i zdjęcie: RHEINZINK