Aktualności

Stacje Multi firmy UST-M: wielofunkcyjne uzdatnianie wody

18.06.2014

Praktycznie bezobsługowe, niezwykle wydajne i działające kompleksowo. To trzy największe zalety stacji uzdatniających Multi firmy UST-M. Są to urządzenia dedykowane szczególnie osobom korzystającym z wody z tzw. ujęć własnych. Jedna stacja uzdatniająca łączy w sobie działanie odżelaziacza, odmanganiacza i zmiękczacza.

odżelaziacz multi ustmStację Multi instaluje się w miejscu przyłącza wody, najczęściej w kotłowni. Jest ona skonfigurowana w zależności od szczegółowych parametrów wody, którą ma uzdatniać. Warto rozważyć jej zakup w przypadku, kiedy badania wody wykazały obecność nadmiernej ilości żelaza i manganu oraz zbyt dużą twardość.

Twarda woda niszczy instalacje sanitarne, kocioł CO i sprzęt AGD. Również nadmiar żelaza i manganu ma bardzo zły wpływ na długość eksploatacji pralki czy zmywarki. Woda, w której znajduje się zbyt dużo tych pierwiastków, zostawia trudne do usunięcia ślady na armaturze, naczyniach i pranych tkaninach.

Multirozwiązanie

Woda z ujęć własnych przeważnie już na starcie cechuje się znacznie przekraczającą normy zawartością związków żelaza i manganu. Jeśli dodatkowo mieszkamy w rejonie Polski, w którym występują podłoża wapienne, będziemy mieli także problem z jej nadmierną twardością.

W takiej sytuacji jedno urządzenie rozwiązujące te problemy w sposób kompleksowy będzie idealnym wyborem. Oszczędzimy dzięki niemu pieniądze – jedno urządzenie jest tańsze niż dwa czy nawet trzy. Nie zajmie także tak dużej powierzchni, a jego wybór, montaż i konfiguracja – czasu naszego i instalatora.

Jak to działa?

Stacje Multi firmy UST-M wykorzystują specjalnie dobraną kompozycję złóż, m.in. CR100, ECOMIX czy TOTOMIX. To właśnie ono umożliwia jednoczesne wyeliminowanie z wody nadmiernej twardości oraz związków żelaza i manganu. Regeneracja złoża odbywa się przy pomocy roztworu nasyconego NaCl (tzw. solanki).

Aby urządzenie działało prawidłowo, wystarczy raz w miesiącu wsypać do jego obudowy specjalne tabletki soli. Jego działanie uchroni nasze instalacje, kocioł CO i sprzęt AGD przed zgubnym działaniem wody twardej, zażelazionej i zawierającej zbyt dużo manganu.

Schemat podłączenia odżelaziacza UST-M

Cena: od 2100 zł brutto

Więcej informacji na stronie firmy www.ustm.pl

źródło i zdjęcia: UST-M

Firma powiązana:

UST-M Sp. z o.o.

Telefon +48 44 711 11 19
www.ustm.pl
biuro@ustm.pl

UST-M Sp. z o.o.