Aktualności

Eurothane Bi-3 trwała izolacja dachów płaskich i tarasów

17.06.2014

Eurothane Bi-3 jest płytą poliuretanową pokrytą z dwóch stron bituminizowanym włóknem szklanym.  Jej przeznaczenie to głównie dachy płaskie i tarasy na podłożu betonowym.

Idealna w przypadku nowopowstających budynków, jak i renowacji

Eurothane Bi-3 trwała izolacja dachów płaskich i tarasówPłyta Eurothane Bi-3 jest stosowana już od 40 lat w Belgii, gdzie stała się standardowym produktem izolacyjnym dachów płaskich i tarasów czy to w nowych obiektach czy też w przypadku projektów renowacyjnych.

Zwłaszcza  w przypadku renowacji możesz ulepszyć swój dach przy pomocy trwałej izolacji, stosując ją np. pomiędzy istniejącym już a nowym dachem.

Alternatywa dla styropapy - wysokie wartości izolacyjne

Eurothane Bi-3 trwała izolacja dachów płaskich i tarasówWłaściwości izolacyjne Twojego materiału zależą od współczynnika przewodzenia ciepła (λ) oraz grubości izolacji. Wysoka wartość izolacyjna płyt Eurothane Bi-3 pozwala na zmniejszenie ich grubości do minimum. Końcowa grubość dachu jest niższa a ciężar stosunkowo niewielki, możesz więc tym samym uniknąć późniejszych problemów z dopasowaniem odpowiednich detali konstrukcyjnych

Odporna na chodzenie

Niniejsze płyty izolacyjne mają bardzo dobrą wytrzymałość na ściskanie pozwalając na chodzenie po dachu czy tarasie, na których zostały użyte.

Niska waga i poręczny format

Eurothane Bi-3 trwała izolacja dachów płaskich i tarasówTego rodzaju izolacja powoduje obciążenie dachu tylko w niewielkim stopniu, co umożliwia zastosowanie lżejszej konstrukcji. Poręczny format przyczynia się do łatwego i sprawnego montażu.

Czy na Twoim dachu zbiera się woda?

Eurothane Bi-3A jest wersją Eurothane Bi-3 ze spadkiem. System pozwala na doskonałe odprowadzanie wody.

Charakterystyka ogólna Eurothane Bi-3

Płyta PUR w okładzinie z bitumizowanego włókna szklanego jest materiałem, na którym można ułożyć jednowarstwową papę termozgrzewalną. Samą płytę można przykleić do podłoża betonowego lub wyrównanego starego pokrycia bitumicznego.

Wymiary paneli: 600 x 1200 mm
Grubość: 30 - 120 mm
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,027 W/mK

Zalety Eurothane Bi-3

Eurothane Bi-3 nie kruszeje, nie ulega degradacji w wysokich temperaturach panujących na dachu
odporna na uszkodzenia, łatwa w montażu i transporcie dzięki niewielkim wymiarom i niewielkiej wadze możliwość pokrycia materiału dowolnym rodzajem papy bitumicznej odznacza się wysoką odpornością na ściskanie 150 kPa.

Przeznaczenie materialu

Termoizolacja dachów i tarasów pod  hydroizolacyjną membraną bitumiczną.

źródło i zdjęcie: Recticel Izolacje

Firma powiązana:

Recticel Izolacje

Telefon 61 815 10 08, 503 151 775
www.recticelizolacje.pl
sekretariat.pl@recticel.com

Recticel Izolacje