Aktualności

Recepta na drogie paliwa - kotły BIOPLEX firmy THERMOSTAHL

16.06.2014

Stały wzrost cen paliw sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na modernizację systemu grzewczego i zakup nowego kotła. Wybór określonego urządzenia powoli przestaje być determinowany jego ceną. Wprawdzie pozostaje ona ważna, jednak równie istotne znaczenie mają komfort i wygoda obsługi, wydajność, bezpieczeństwo, ekonomia użytkowania, a także, jakość wykonania i trwałość.

Ponadto, z racji, że kocioł jest inwestycją nie tylko kosztowną, ale też dokonywaną raz na wiele lat, bardzo ważne jest to, do jakich paliw jest dostosowany oraz jaki jest jego wpływ na środowisko.

Kocioł Bioplex firmy Thermostahl Poland sp. z o.o.
Kocioł Biomix firmy Thermostahl Poland sp. z o.o.

To, jakie paliwa mogą być spalane w danym kotle, zależy w dużej mierze od palnika. Aby urządzenie, oprócz pelletów czy drewna, mogło spalać np. ziarna różnych zbóż, musi być wyposażone w specjalnie skonstruowany palnik - niedopuszczający do spiekania popiołu powstającego wskutek ich spalania.

Takim kotłem jest BIOPLEX - uniwersalne i wszechstronne urządzenie, które umożliwia inwestorowi korzystanie z najbardziej ekonomicznego w danym okresie paliwa, a co za tym idzie - znacząco obniża kosztów ogrzewania. Cechą wyróżniającą kotły BIOPLEX jest, bowiem przystosowanie palnika do spalania praktycznie wszystkich dostępnych na rynku ekologicznych paliw odnawialnych - m.in. pelletu, biomasy, ziarna zbóż (np. owsa, kukurydzy, żyta), trocin i wiórów, zrębków, kłód drewna, pestek z owoców, pestek słonecznika, oraz paliwa stałego w postaci węgla typu groszek.

Po zmianie palnika kocioł może być też zasilany gazem i różnymi rodzajami oleju - począwszy od opałowego, przez zużyty i spożywczy na hamulcowym kończąc. Niewątpliwym walorem urządzenia jest też automatyczne przejście z paliwa ładowanego ręcznie na podawane z zasobnika, którego duża pojemność sprawia, że możliwa jest kilkudniowa praca urządzenia z ograniczonym dozorem (nawet do 10 dni!).

Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że na zakup kotła opalanego biomasą można uzyskać dotację z wojewódzkich FOŚ i GW lub dofinansowanie w ramach gminnych programów ekologicznych.

O wyjątkowym sukcesie produktu świadczy stale rosnąca liczba zadowolonych Klientów.

Jest to rozwiązanie idealne dla inwestora, który z różnych względów nie chce ograniczać się wyłącznie do jednego rodzaju paliwa. Kotły BIOPLEX firmy THERMOSTHAL umożliwiają zamienne stosowanie różnych paliw, pozwalając użytkownikowi na wybór tego, które w danym momencie jest dla niego najbardziej optymalne. Wielopaliwowość, ekologiczność, bezpieczeństwo - to cechy wyróżniające kotły BIOPLEX. Znakomicie sprawdzają się one zarówno w małych, jak i dużych inwestycjach.

Wybierając kotły BIOPLEX firmy THERMOSTHAL, chronimy środowisko, oszczędzamy czas i pieniądze, mamy możliwość wyboru paliwa. A co najważniejsze - zapewniamy bezpieczeństwo sobie i swojemu otoczeniu!

źródło i zdjęcia: Thermostahl Poland Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Thermostahl Poland

Telefon 22 758 40 96, 22 738 7l 45, 22 738 71 46
www.thermostahl.pl
thermostahl@thermostahl.pl

Thermostahl Poland