Aktualności

Dwa produkty Franke zaproszone do udziału w 21. edycji konkursu Dobry Wzór.

16.06.2014

W wyniku przeprowadzonego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego monitoringu produktów i usług dostępnych na rynku, aż dwa produkty firmy Franke zakwalifikowały się do konkursu Dobry Wzór 2014.

Okap Downdraft - FrankeOkap Downdraft oraz zlewozmywak Orion znalazły się w gronie produktów, które otrzymały pozytywną opinię wzorniczą ekspertów zaproszonych do współpracy przez organizatora.
Dobry Wzór to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

Jurorzy Dobrego Wzoru już po raz dwudziesty pierwszy wyłonią najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. To marka doskonale znana przedsiębiorcom, projektantom, dziennikarzom oraz konsumentom, dlatego już sama rekomendacja produktu do konkursu jest wyróżnieniem i nagrodą zarazem.

Zlewozmywak Orion - FrankeOkap nablatowy Downdraft odpowiada na potrzeby współczesnego użytkownika. Urządzenie jest przykładem uniwersalnego designu, na który składa się prosta forma, połączenie stali i czarnego szkła z praktycznym zastosowaniem w przestrzeni kuchennej. Po ukryciu w szafce, zajmuje niewiele miejsca, widoczny pozostaje jedynie panel o szerokości 9,5 cm.

Podczas pracy okap unosi się ponad powierzchnię blatu na wysokość 40 cm. Dzięki wydajnemu silnikowi, urządzenie może oczyścić nawet 725 m3 w ciągu 1 godziny. Nie bez znaczenia jest cichy tryb pracy, który podczas intensywnego biegu osiąga głośność porównywalną z rozmową dwóch osób. Urządzenie posiada funkcjonalne oświetlenie LED, pracuje w czterech trybach, w tym jednym intensywnym, dodatkowo istnieje możliwość sterowania za pomocą pilota.

Wbudowywany zlewozmywak Franke z linii Orion to synonim uniwersalności i funkcjonalności, a także nowoczesności i minimalizmu formy, którą perfekcyjnie dopełnia ukryty przelew. Zlewozmywak można montować z komorą po lewej lub prawej stronie. Duża i pojemna komora główna pomaga wygodnie zmywać nawet bardzo duże naczynia.

Orion należy do nowej generacji zlewozmywaków wykonanych z innowacyjnego materiału Tectonite®, opatentowanego przez Franke, który stanowi połączenie włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Struktura wykończona jest unikalną powłoką, która nadaję powierzchni granitowy wygląd. Tectonite® jest wyjątkowo wytrzymały na zarysowania, plamy i uderzenia, a przy tym jest lekki i odporny na wysokie temperatury. W standardzie zlewozmywak wyposażony jest w korek automatyczny.

Laureatów jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór 2014 poznamy 23 października 2014 roku podczas uroczystej gali w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodzone produkty, podobnie jak w poprzednich latach, będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie w siedzibie organizatora.

Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się na: www.franke.pl

źródło i zdjęcia: Franke

Firma powiązana:

Franke

Telefon 22 711 67 00
www.franke.pl

Franke