Aktualności

Libet na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu

12.06.2014

Libet znalazł się w prestiżowym gronie firm nominowanych do udziału w wystawie „Sukces dobrze zaprojektowany”, podczas II Powszechnej Wystawy Krajowej  Konkurencyjna Polska w Poznaniu. W ten sposób kuratorzy - eksperci designu, docenili i nagrodzili doskonałe wzornictwo kostek brukowych i płyt tarasowych wytwarzanych przez jednego z czołowych producentów.

Libet na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu Wystawę można zwiedzać do 15 czerwca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Prezentowana na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 2-15 czerwca br. II Powszechna Wystawa Krajowa Konkurencyjna Polska jest przeglądem dokonań, które przyczyniły się do wzrostu znaczenia gospodarczego i politycznego naszego kraju.

Na różnorodnych ekspozycjach oraz konferencjach można więc zapoznać się z największymi polskimi osiągnięciami zarówno w sferze biznesu i przemysłu, jak również designu, kultury czy nauki.

Libet na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu Libet został zaproszony przez organizatora PWK do udziału w wystawie „Sukces dobrze zaprojektowany”. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i prestiż, zwłaszcza, że dotyczy sfery designu, który jest jednym z priorytetów działalności firmy. Libet nie tylko przywiązuje dużą wagę do wzornictwa i jakości swoich produktów, ale także kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju całej branży – mówi Tomasz Dwojak, dyrektor marketingu firmy Libet.

„Sukces dobrze zaprojektowany” jest prezentacją tych polskich firm i marek, które dzięki współpracy z projektantami osiągnęły sukces w kraju i zagranicą. Zespół kuratorów-ekspertów z dziedziny designu: przedstawicieli uczelni i instytucji artystycznych, branżowych mediów oraz znanych w kraju i na świcie polskich projektantów, wskazał 40 takich marek, z których 25 zostało pokazanych na wystawie. 

Na wystawie „Sukces dobrze zaprojektowany” Libet pokazał swój sztandarowy produkt System Maxima, który tworzą płyta Maxima (80x80 cm), płyty Maxima Trio (80x40 cm), stopień schodowy Maxima (100x35x15 cm), jak również elementy wykończenia nawierzchni Kravento Grande i Kravento Alto.

Warto podkreślić, że jedną z istotnych zalet prezentowanych produktów jest fakt iż kolorystyka i faktury płaszczyzn wszystkich materiałów są tożsame. Dzięki temu można je dowolnie zestawiać, a tworzone kompozycje będą zawsze spójnie stylistycznie. Przyciągającą uwagę ozdobą ekspozycji stała się wykonana z betonu architektonicznego piłka golfowa z linii Libet Stampo.

Pokazane przez Libet materiały nawierzchniowe idealnie wpisują się w założenia wystawy – są one przykładem produktów z jednej strony dobrze zaprojektowanych, z drugiej doskonale spełniających oczekiwania konsumentów.

II Powszechna Wystawa Krajowa  Konkurencyjna Polska jest jednym z punktów ogólnopolskich obchodów Święta Wolności, a patronat nad tym wydarzeniem objął  Prezydent RP Bronisław Komorowski. Swoją misją i przesłaniem nawiązuje ona do I Powszechnej Wystawy Krajowej z 1929 roku, zorganizowanej z okazji 10-lecia odzyskania niepodległości, aby zaprezentować dorobek odrodzonego państwa.

Obecna wystawa dokumentuje najważniejsze osiągnięcia Polski w latach 1989-2014, a odbywa się w: 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, 15. rocznicę członkostwa Polski w NATO i wreszcie 85. rocznicę I PWK.

Wszyscy wystawcy, podczas gali otwarcia  PWK, otrzymali z rąk Olgierda Dziekońskiego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, pamiątkowe medale.

źródło i zdjęcia: Libet

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet