Aktualności

Pompa ciepła Caliane nagrodzona statuetką Złotego Instalatora 2013

16.06.2014

Pompa ciepła marki Sofath, wykorzystująca technologię bezpośredniego odparowania, otrzymała nagrodę Złotego Instalatora 2013. Zwyciężyła w kategorii "Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii".

Pompa ciepła Caliane nagrodzona statuetką Złotego Instalatora 2013 Caliane marki Sofath to system składający się z pompy ciepła, wymiennika zewnętrznego, czyli kolektora poziomego lub sond pionowych oraz instalacji wewnętrznej. Oszczędny i ekologiczny układ może być wykorzystywany także do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania wody w basenie.

Wydajność urządzeń Caliane wynika z połączenia dwóch technologii - zewnętrznej w postaci wymiennika z bezpośrednim odparowaniem oraz wewnętrznej - wodnego ogrzewania podłogowego, ściennego lub grzejnikowego.

System Caliane dobrze sprawdza się w nowobudowanych i modernizowanych domach, ze względu na temperaturę wody grzejnej, która może osiągnąć 65oC i układ wodny po stronie górnego źródła.

Ten model pompy ciepła może służyć również do chłodzenia aktywnego. Jego moc porównywalna jest z tradycyjną klimatyzacją. Urządzenie zapewnia duży komfort w najbardziej upalne dni.

Złoty Instalator to konkurs organizowany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz przez redakcję magazynu "Polski Instalator". Honorowa statuetka przyznawana jest corocznie dla firm i instytucji, których instalacje są niezawodne, ekologiczne i innowacyjne. Celem konkursu jest promocja nowoczesnych rozwiązań grzewczych.

źródło i zdjęcia: Sofath

Firma powiązana:

Sofath

Telefon 71 345 00 77
www.sofath.pl
biuro.sofath@dedietrich.pl

Sofath