Aktualności

Ekskluzywna Stolarka VIP i Rekomendowane Salony Stolarki VIP

13.06.2014

Prestiżowe nagrody dla najlepszych, wyjątkowych, ekskluzywnych produktów branży stolarki otworowej zostały przyznane. Na uroczystej Gali w eleganckich wnętrzach Hotelu Westin, która odbyła się dnia 10 czerwca 2014 r. nagrody odebrali przedstawiciele jednych z najlepszych producentów stolarki oraz grupy najlepszych salonów stolarki. Jak zawsze dopisali zaproszeni goście, partnerzy programu, przyjaciele, media i oczywiście Laureaci.

Ekskluzywna Stolarka VIP i Rekomendowane Salony Stolarki VIPZakup okien, drzwi, rolet, bram garażowych czy markiz nie jest ani prosty ani łatwy, tym bardziej, że proces wyboru zaczyna się już na etapie dobrego projektu architektonicznego. Bez względu na to czy chcemy budować czy remontować konsultacje z architektem, ekspertem ds. stolarki czy ekspertem ds. montażu jest nieodzowny.

Jak mówi Grzegorz Cendrowski, organizator plebiscytu Ekskluzywna Stolarka VIPOkna jak niektórzy mówią to oczy domu: zdobią, chronią, dają perspektywę i są konieczne do zdrowego życia, chociażby z racji światła i przestrzeni, które nam ją tworzą i dostarczają. Wśród wielu producentów i wielu rozwiązań występujących na rynku jak wybrać to najwłaściwsze, które będzie pasowało do projektu, do elewacji, do otoczenia, odpowiadało naszym gustom i w wielu przypadkach przysłowiowej kieszeni. W dobie możliwości wyboru różnego rodzaju dóbr i ogromnemu natłokowi informacji, w tym również w segmencie stolarki, Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" wychodzi naprzeciw potrzebom rynku. Spełnia zapotrzebowanie na rzetelną, sprawdzoną i profesjonalną informację, której oczekują klienci indywidualni, architekci oraz developerzy.

Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" to autorska inicjatywa portalu www.stolarkavip.pl oraz firmy GEC Consulting Grzegorz Cendrowski. Program oceny i weryfikacji produktów powstał z myślą o klientach indywidualnych, poszukujących bardzo dobrych produktów stolarki: okien, drzwi, rolet, markiz i bram garażowych. Stolarka budowlana, zwłaszcza stolarka aluminiowa, ale także drewniana daje nieograniczone możliwości projektowania budynków. Tak na przykład szklane fasady wykonywane właśnie dzięki stolarce aluminiowej to synonim nowoczesnej architektury, ale coraz częściej w domach osób poszukujących inspiracji i wyróżnienia się w masie zwykłych czy nawet przeciętnych budowli. Jednak to stolarka z PVC ciągle dominuje w budownictwie indywidualnym i stanowi prawie 70% wszystkich wybieranych okien i to właśnie w oknach PVC nastąpił ogromny postęp dotyczący zastosowań, energooszczędności i estetyki.

Jak mówi Grzegorz Cendrowski organizator: Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" jest to także swoista promocja innowacji i wyjątkowości i indywidualnych rozwiązań oferowanych przez najlepszych producentów i sieć sprzedaży w całej Polsce. Mówiąc o markowej, nowoczesnej stolarce nie wolno również zapominać o komponentach do ciepłego, profesjonalnego montażu. Wszystkie elementy składowe w tym komponenty np. klejonka (drewno do okien), szyby, okucia, uszczelki, lakiery czy systemy pvc to sól dobrej stolarki.

Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" jest również programem edukacyjnym, podkreślającym wielką potrzebę dbania o środowisko i komfort, szczególnie w kontekście energooszczędności, dźwiękochronności i bezpieczeństwa. Produkty zgłaszane do programu mają spełniać nie tylko wymogi specjalnie powołanej Kapituły Programu Stolarka VIP, ale przede wszystkim oczekiwania Klientów, którzy przy wyborze stawiają na design, jakość, energooszczędność, trwałości i funkcjonalność. Najlepsza stolarka otworowa to taka, której producenci i dostawcy oferują to, co jest modne, nowoczesne, estetyczne, a nade wszystko funkcjonalne, trwałe i wykonane z najwyższą starannością.

Aby otrzymać statuetkę VIP należało przejść przez procedurę weryfikacyjną, polegającą na wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji, udostępnić stosowne badania oraz poddać się osądowi kapituły składającej się z ekspertów branży oraz architektów. Firmom, którym udało się pomyślnie przejść przez tę procedurę, podczas uroczystej Gali wręczono nagrody "Ekskluzywna Stolarka VIP".

Podczas Gali wręczono również nagrody salonom stolarki, które wybrano w oparciu o zobiektywizowane kryteria. Salony te zostały zweryfikowane w Programie "Rekomendowane Salony Stolarki  VIP" i uzyskały tytuł Laureata Programu.  Laureatami wyróżnienia zostały firmy, które zapewniają najlepszą obsługę klienta. To jest program nastawiony na konsumenta. Weryfikujemy producentów dostawców i salony, pokazujemy konsumentowi, że jest, z czego wybrać. Wskazujemy, na czym polegają różnice i co jest naprawdę ważne przy wyborze stolarki – mówi Grzegorz Cendrowski, organizator Programów VIP.

Badania ankietowe przeprowadzone na rynku materiałów budowlanych wskazują, że w przypadku zakupu okien i drzwi wybór dostawcy-producenta jest oparty głównie na cenie oferowanego towaru, opinii znajomych, reklamie, znajomości marki, modzie na daną konstrukcję i modzie na energooszczędność.

Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" zmienia te przyzwyczajenia, gdyż inspiruje i pokazuje najlepsze dostępne rozwiązania, warto z tych podpowiedzi skorzystać, również w procesie tworzenia projektu i komunikacji z klientem na każdym etapie od projektu do wykonania.