Aktualności

Wizja wypoczynku - VII edycja konkursu skierowanego do projektantów

12.06.2014

Dziś, 12 czerwca o godz. 18:00, w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej nastąpi otwarcie VII edycji konkursu Wizja wypoczynku organizowanego przez Piotr Kler Fundacja.  Tytuł tegorocznej edycji to Skandynawskie ciepło. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie mebla wypoczynkowego  w stylistyce skandynawskiej. Z nadesłanych prac organizatorzy wybiorą najlepszy projekt.
Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do projektantów, architektów oraz studentów architektury i innych kierunków związanych z projektowaniem.

Prace można wysyłać do 6 listopada 2014 r. Nagrodą główną jest 5 000 zł,  oprogramowanie ArchiCAD SE oraz rower STRIDA. Dodatkowo organizatorzy konkursu gwarantują wykonanie  prototypu zwycięskiego projektu.

Wydarzenie połączono z wernisażem laureatów konkursu Wizja wypoczynku 2013. Do 22 czerwca 2014 r. w Galerii Aneks GSW można obejrzeć turbofunkcjonalny projekt z pogranicza designu i performansu, którego głównym założeniem jest zbadanie możliwości funkcjonalnych oraz ergonomicznych jednego z mebli KLER, zaprojektowanego przez Szymona Nowakowskiego i Dorotę Piechocińską, zwycięzców zeszłorocznej edycji.

Projekt realizowany jest w ramach inicjatywy Śląski Czerwiec Projektowy

Informacja o akcji Śląski Czerwiec Projektowy:

Śląski Czerwiec Projektowy to inicjatywa powstała przez zjednoczenie śląskich instytucji działających w obszarze design. Kluczowym celem akcji jest tworzenie warunków do rozwoju kreatywności projektowej, która przybliży i upowszechni wykorzystania usług projektowych w życiu codziennym.

Organizatorzy wydarzeń, Galeria Wnętrz Domar, Zamek Cieszyn, ASP Katowice, Architektura Wnętrz Politechnika Śląska, ASP Wrocław, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu połączyli swoje siły i wspólnie przygotowali bogaty program  promujący sztukę użytkową.

Podczas serii czerwcowych wydarzeń, które odbędą się w śląskich miastach głęboko związanych z designem, publiczność ma szansę na zapoznanie się z dobrym, społecznie użytecznym projektowaniem. Imprezy odbędą się we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Gliwicach, Cieszynie oraz Dobrodzieniu. Wydarzenie skierowane jest do szerokiej grupy odbiorców: producentów zainteresowanych usługami projektowymi, architektów wnętrz, projektantów, grafików, studentów kierunków artystycznych i projektowych.

Strona WWW: http://czerwiecprojektowy.pl/