Aktualności

Jak we własnej skórze... - poradnik WAJNERT

17.09.2010

Meble wykańczane skórą naturalną od dawna są synonimem luksusu i elegancji. O popularności tego materiału decyduje nie tylko wysoka jakość i łatwość utrzymania w czystości, ale też fakt, że pasuje do wszystkich wnętrz niezależnie od stylu, w jakim są urządzone. Szeroka gama dostępnych barw, pozwala spełnić wszystkie kolorystyczne fantazje...

Skóra skórze nierówna?

Przed podjęciem decyzji o zakupie skórzanych mebli warto zastanowić się, jaki rodzaj tego materiału podoba się nam najbardziej i jakie są nasze wobec niego oczekiwania.  Jeśli najbardziej zależy nam na efekcie jednolitości koloru i faktury obicia, najlepiej zdecydować się na skórę z grupy madras. W trakcie obróbki w garbarni zostaje ona poddana zabiegowi całościowego korygowania, czego efektem jest bardzo gładka struktura. Madrasy są najbardziej popularne wśród skórzanych obić, ponieważ mają klasyczny, elegancki wygląd.

Jeśli chcemy by skórzane obicie naszej sofy czy fotela miało ciekawą fakturę, warto zainteresować się grubymi, mięsistymi skórami typu toledo, które mają oryginalne, „ziarniste” tłoczenie. Taki typ skóry doskonale sprawdzi się we wnętrzach, w których zestawione są ze sobą różne typy powierzchni, a gładkie materiały przeplatają się z chropowatością.

Najbardziej ekskluzywną grupą są skóry semianilinowe, charakteryzujące się wyjątkową miękkością i delikatnością. Z tego też powodu są świetnym materiałem do luksusowych wnętrz, które mają urzekać, jakością wykorzystanych materiałów.

Firma Meble WAJNERT posiada w ofercie wszystkie trzy rodzaje skór w szerokiej palecie kolorystycznej. Dzięki temu dopasowanie obicia do wybranego wnętrza jest tylko kwestią indywidualnych preferencji.

Prosto ze świata natury

Decydując się na meble wykańczane naturalną skórą pamiętajmy o ich pochodzeniu. Nie oczekujmy od nich idealnej gładkości, czy też identycznego koloru na każdym odcinku – takie meble nie miałyby swojego, naturalnego uroku. Największym atutem mebli skórzanych jest ich autentyczność i to ona sprawia, że są one tak wyjątkowe. Dlatego nie mogą nas dziwić widoczne na skórze żyły, miejscowe zadrapania, czy też ślady po ukąszeniach owadów. Nawet najlepsza skóra miewa różnice w odcieniu i fakturze, czy też widoczne zarysowania blizn.

To one są swoistym „certyfikatem oryginalności”, który dobitnie pokazuje, że zakupiony przez nas mebel wykonany jest ze szlachetnego i jednocześnie naturalnego materiału. Innymi atrybutami prawdziwych skór są charakterystyczny zapach i zależna m.in. od temperatury, elastyczność.

Skóry dostępne w ofercie firmy Meble WAJNERT to aż 34 kolory, a wśród nich: piaskowy beż, śliwkowy fiolet, karmazynowa czerwień, kamienna szarość, różne odcienie brązu i klasyczna czerń. Efektownym rozwiązaniem, dostępnym w wybranych modelach mebli, jest ozdobne przeszycie, wykonane nicią w jednym z 9 odcieni, kontrastującą z kolorem skórzanego obicia.

Piękne na długo

Firma Meble WAJNERT przygotowała kilka praktycznych wskazówek dla osób, które chcą, aby ich skórzane meble wyglądały naprawdę pięknie przez długi czas. A zatem, jeśli chcemy je zaimpregnować preparatami konserwującymi pamiętajmy, aby zawsze pierwszą próbę wykonać w niewidocznym miejscu i by kolejne konserwacje odbywały się nie częściej niż raz na kwartał. Ewentualne zabrudzenia czyśćmy wyłącznie miękką bawełnianą ściereczką, delikatnie nasączoną wodą, starając się, aby skóra została zwilżona, lecz nienamoczona. Pamiętajmy też, aby meble stały w odległości nie mniejszej niż 1 m od urządzeń grzejnych, w pomieszczeniach zamkniętych, w których temperatura utrzymuje się w przedziale 10-30°C.

Przy zachowaniu tych zasad możemy być pewni, że nasze skórzane meble będą nas długo cieszyć świetnym wyglądem i komfortem użytkowania. Z czasem będą one nabierały szlachetności i charakteru, zachowując stale niewymuszoną elegancję.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.wajnert.pl