Aktualności

Minimalizm. Różne odcienie szarości kostek i płyt brukowych firmy Libet

09.06.2014

Aranżacja posesji w różnych odcieniach szarości pozornie wydawać się może zabiegiem nieprzemyślanym. Warto jednak bliżej przyjrzeć się tej barwie. Szerokie spektrum różnych odcieni tego koloru sprawia, że współgra on nie tylko z architekturą minimalistyczną i nawiązującą do klasycznych, historyzujących rozwiązań, ale jest jednocześnie doskonałym tłem dla precyzyjnie zaprojektowanego ogrodu. 

Wśród portyków

atrio - firmy LibetW przestrzeni zaprojektowanej w spokojnym, klasycznym lub modernistycznym rytmie utrzymana w stalowych barwach wstęga  ścieżki z kostki brukowej idealnie podkreśli biel elewacji bryły budynku.

W roli tej idealnie wystąpią kostki Atrio w nowej zaskakująco głębokiej stalowo-szarej barwie. Nie mniej wdzięcznie prezentować się będzie zamknięta w klasycznym kształcie prostokąta kostka Merano w soczystym odcieniu bazaltowego grafitu.

Lekka i zmysłowa

durang bazaltowo szary - firmy LibetNonszalancja jaka kryje się w minimalistycznym stylu uwodzi wielu z nas. Zredukowane do prostych linii formy przeszklonych prostopadłościanów, wykonane z najwyższej jakości materiałów, wymagają odpowiedniej oprawy. W takiej aranżacji nawierzchnie bynajmniej nie pełnią funkcji detalu, a stają się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym.W roli tej świetnie spisze się nowa kostka Durango w bazaltowo-szarej szacie.

romano bazaltowy grafit - firmy LibetInterpretacji stylu minimalistycznego jest wiele, spektrum możliwości nieograniczone, a tworzone zestawy unikatowe i niepowtarzalne.  Surowy wdzięk minimalizmu udanie przełamie kostka Stone Road, o lekko szorstkiej fakturze i ciekawej tytanowej barwie.

Taras w kolorze maxi

maxima trio - firmy LibetPotrzebujemy kontaktu z naturą, inspirują Nas kolory i zapachy. Nasze domy otwierają się na ogrody, a idealnym miejscem służącym do kontemplowania zielonej oazy jest taras. To idealne miejsce na różne odcienie szarości.

Prostokątna płyta Maxima Trio w kolorze popielatym lub intensywnie nasyconej barwie antracytowej sprawi, że ogrodowy salon stanie się oryginalnie zaaranżowaną strefą. Faktura płyty idealnie współgra z innymi materiałami takimi jak kamień czy drewno. Smaczku minimalistycznej oprawie może również dodać płyta Imola w kolorze tytanowym z linii Libet Decco Colormix.

Ogrody

merano bazaltowy grafi - firmy LibetPrzed domem ład i symetria. W ogrodzie porozrzucane niby od niechcenia ścieżki. Projektant nie dba o proste, uporządkowanie linie. Dróżki wiją się w gąszczu, gubią się pośród drzew, prowadzą tam, gdzie czas się zatrzymał.

W miejscu, gdzie bez pośpiechu, w ciszy i spokoju można rozkoszować się każdą upływającą minutą lśni głębokim bazaltowym grafitem kostka Romano. W przestrzeni, gdzie odrobina swojskości przeplata się ze szczyptą klimatu śródziemnomorskiego doskonale pasują formy Kravento Alto i Kravento Grande w barwach antracytowych.

źródło: Libet

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet