Aktualności

Współpraca Grupy Marma z Politechniką Rzeszowską

04.06.2014

Grupa MARMA jako wiodący producent innowacyjnych wyrobów z tworzyw sztucznych od wielu lat współpracuje z jednostkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi w kraju i na świecie.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwojowa Grupy MARMA pozwoliła osiągnąć firmie pozycję niekwestionowanego lidera w branży, zarówno pod względem wolumenu produkcji, zakresu oferty jak i liczby wdrażanych nowych i udoskonalonych produktów.

We współpracy z Politechniką Rzeszowską firma Marma Polskie Folie opatentowała wynalazek "Folie polietylenowe o sterowanej oksybiodegradowalności i sposób ich wytwarzania" pod numerem patentu 216213.

Folie produkowane wg dotychczasowych technologii i które spełniają wymogi dla opakowań, stanowią poważne obciążenie dla środowiska naturalnego przez to, że ulegają rozkładowi dopiero po wielu latach, a ich recykling jest kosztowny i trudny do realizacji.

Nasze rozwiązanie pozwala zachować parametry wymagane dla wysokiej klasy opakowania, a jednocześnie jest przyjazne środowisku i bezpieczna dla użytkownika. Dzięki samoistnej oksybiodegradowalności pod wpływem czynników naturalnych, unikamy energochłonnych procesów utylizacji odpadów.

Konwent jest organem doradczym wspierającym działania Politechniki Rzeszowskiej zmierzające do jej rozwoju, a także wspomaga i promuje inicjatywy oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Dzięki ścisłej współpracy z Politechniką postawiliśmy na  innowacyjność i  badania, co  jest w obecnej sytuacji globalizacji przemysłu jedyną słuszną drogą rozwoju firmy.

Prezes Marma Polskie Folie, Pani Marta Półtorak jest Członkiem Konwentu Politechniki Rzeszowskiej.

źródło: Marma Polskie Folie