Aktualności

Grzejniki Jaga ponad standardem

02.06.2014

Teoretycznie większość grzejników można zamontować prostopadle do ściany, praktycznie tylko nieliczne (specjalne zawiesia i mocowania). To co dla wielu jest opcją, w firmie Jaga jest standardem.

Grzejniki Jaga ponad standardemGrzejnik w roli parawanu to atrakcyjne rozwiązanie przestrzenne. W dużej łazience można w ten sposób na przykład wydzielić strefę sanitarną od strefy kąpielowej, natomiast w kuchni jadalnię od części roboczej. Ażurowa konstrukcja grzejnika stworzy ciepłą i estetyczną przegrodę, która - w zależności od ustawienia i kształtu profili grzejnika - może zasłonić mniej lub więcej.

Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na emisję ciepła, które będzie rozchodziło się w obydwie strony dzięki odsłonięciu całej powierzchni grzejnika. Tę wizję burzy jedno "ale", którym z reguły jest dostępność odpowiednich mocowań i długi czas oczekiwania, co zniechęca architektów i klientów. Warto zwrócić uwagę, że są na rynku firmy takie jak Jaga, dla których ponadstandardowe rozwiązania są standardem.

Grzejniki Jaga ponad standardemW ofercie belgijskiego producenta znajduje się kilka modeli grzejników, m.in. Deco Space, Deco Panel oraz Sani Ronda, Sani Panel i Sani Louvre, które w standardzie proponowane są w wersji prostopadle montowanej do ściany.

Grzejniki oferowane w palecie kilkudziesięciu atrakcyjnych kolorów, i szerokiej gamie rozmiarów, dostępne są w wersji z jednym rzędem profili lub z dwoma. To istotna informacja gdy chcemy wykorzystać grzejnik jako ściankę działową czy parawan, gdyż pojedynczy grzejnik będzie przegrodą bardziej transparentną.

Grzejniki Jaga ponad standardemW przypadku grzejnika Deco Space prezentowanego na zdjęciach, model montowany prostopadle do ściany może mieć szerokość 56-96 cm i maksymalną wysokość 220 cm. W standardowej dostawie dla tego grzejnika oferowane są: nóżka, 2 mocowania boczne oraz podłączenie z lewej lub prawej strony o średnicy 1/2 cala.

Z oryginalnych rozwiązań proponowanych w standardzie przez firmę Jaga warto zwrócić uwagę na zabudowę grzejnikiem np. wanny czy mebla.  Grzejnik wstawiony w szafkę kuchenną oszczędzi miejsce pod oknem, w łazience zaś może służyć na przykład jako zabudowa wanny. Zastosowanie pod wanną ma tę zaletę, że grzejnik będzie dodatkowo ją ocieplał, czyniąc kąpiel jeszcze bardziej komfortową.

Grzejnik-zabudowa jest pełnowymiarowym wodnym grzejnikiem z oferty firmy Jaga. Oferowany jest z wydajnym i oszczędnym wymiennikiem działającym w technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O). Wysokość grzejnika wynosi 55 cm, długość: 170-190 cm. Na zamówienie możliwe są też inne wymiary.

Kolejnym ciekawym pomysłem Jaga jest użycie grzejnika w roli barierki schodów, co jest wygodnym rozwiązaniem w domu, w którym jest poddasze.

W tralkach schodowej barierki zamiast tradycyjnych drewnianych elementów znajduje się konstrukcja grzejna o kształcie drabinki. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ grzejnik idealnie wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.

źródło: Jaga

Firma powiązana:

Jaga Polska

Telefon 22 672 88 82
www.jaga.com.pl
info@jaga.com.pl

Jaga Polska