Aktualności

Nominacja Ceramiki Paradyż do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

29.05.2014

Ceramika Paradyż otrzymała nominację w kategorii "Zielona Gospodarka" do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie w tym obszarze mogą uzyskać jedynie te przedsiębiorstwa, które spełniają wysokie standardy ochrony środowiska.

Dla Ceramiki Paradyż, wiodącego producenta płytek ceramicznych w Polsce, od lat kluczowa jest implementacja rozwiązań proekologicznych, mających realny wpływ na ochronę środowiska.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, wdrożyła szereg proekologicznych inwestycji i innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzają się w jej codziennej działalności. Między innymi zastosowano nowoczesny system odzysku ciepła odpadowego z pieców oraz centralny system odpylania.

W ramach polityki zintegrowanych systemów zarządzania, wprowadzono normę środowiskową ISO 14000: 2004 oraz dodatkowe narzędzia takie jak 5S, KAIZEN, SMED czy TPM.

Ekonomia, ekologia i odpowiedzialność społeczna to priorytety w polityce korporacyjnej firmy. Temat ochrony środowiska w Ceramice Paradyż funkcjonuje od lat przede wszystkim na płaszczyźnie działań praktycznych.

Stanowi to o sile i potencjale przedsiębiorstwa w kwestii wdrożenia zagadnienia ochrony środowiska w codziennej działalności, co zostało docenione przez Kapitułę prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego - współzałożyciela i pierwszego prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - spośród 115 podmiotów, nominowanych zostało 15 przedsiębiorstw. W tym roku, w kategorii "Zielona Gospodarka" wyróżniono 3 firmy.

Do XII Edycji Ceramika Paradyż zgłoszona została przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Nagroda Gospodarcza jest znaczącym i wartościowym wyróżnieniem dla firm, instytucji czy zespołów, dbających o rozwój krajowej gospodarki. Potwierdza ona zaangażowanie poszczególnych podmiotów w wybranych kategoriach, takich jak Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka i Trwały Sukces.

Uroczysta gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbędzie się 2 czerwca 2014 r.

źródło: Ceramika Paradyż

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż