Aktualności

Pilkington Automotive Poland - z tytułem Filar Polskiej Gospodarki 2013

27.05.2014

23 maja 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród IX edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki 2013", przygotowanego przez redakcję dziennika "Puls Biznesu" oraz firmę badawczą ARC Rynek i Opinia. Pilkington Automotive Poland, należący do japońskiego koncernu NSG Group, zajął trzecie miejsce wśród firm z województwa podkarpackiego i otrzymał tytuł "Filar Polskiej Gospodarki 2013". Nagrodę przyznano w uznaniu realizowanych działań i inwestycji w zakład produkcyjny w Chmielowie, wspierających rozwój regionu i mających pozytywny wpływ na wzrost zatrudnienia i przedsiębiorczości mieszkańców regionu.

Pilkington Automotive Poland - z tytułem Filar Polskiej Gospodarki 2013Pilkington Automotive Poland - producent szyb dla czołowych marek samochodowych - został laureatem rankingu "Filary Polskiej Gospodarki 2013", zajmując trzecie miejsce wśród firm województwa podkarpackiego. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu i działań realizowanych na rzecz lokalnej społeczności.

Otrzymany po raz drugi tytuł "Filar Polskiej Gospodarki" jest dla nas wyróżnieniem i wyrazem zaufania władz samorządowych, niezbędnego dla skuteczności działań i projektów realizowanych w regionie - powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. Mamy nadzieję, że kolejne etapy inwestycji NSG Group w Chmielowie, a także programy podejmowane na rzecz pracowników i mieszkańców najbliższego otoczenia naszych zakładów, przełożą się na zwiększenie aktywności zawodowej i rozwój lokalnej społeczności, pozytywnie wpływając na region.

"Filary Polskiej Gospodarki" to coroczny ranking, mający na celu wyróżnianie przedsiębiorstw, których działalność przyczynia się do rozwoju regionu. Zestawienie wyłania firmy stabilne ekonomiczne, zaangażowane w działania na rzecz poprawy przedsiębiorczości, wspierające lokalną społeczność. Wyboru dokonują przedstawiciele samorządów terytorialnych − prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów − ankietowani przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Pilkington Automotive Poland już po raz kolejny uznany został liderem i znalazł się w czołówce firm podkarpackich będących wzorem do naśladowania. Firma otrzymała tytuł "Filar Polskiej Gospodarki 2011" w województwie świętokrzyskim. W Sandomierzu znajduje się jej główna siedziba i drugi zakład produkcyjny.

Uroczysta gala finałowa i wręczenie nagród laureatom IX edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki" odbyła się 23 maja 2014 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

źródło: Pilkington Automotive Poland

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.