Aktualności

E-konkurs „Piękna Płytka Poszukiwana"

30.08.2010

Ceramika Paradyż jako jedyny przedstawiciel polskiej branży ceramicznej ma swój profil na najbardziej popularnym portalu społecznościowym - Facebook. Od 30 sierpnia na funpage'u firmy rusza nowy konkurs zatytułowany "Piękna Płytka Poszukiwana" skierowany do wszystkich osób, które odnajdą w sobie chęć i talent do zaprojektowania grafiki do płytki ceramicznej w formacie 33 x 100 cm...

Zgłoszone prace konkursowe będzie można oglądać na Facebooku oddając swój głos na najciekawszy projekt. Autor pracy, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 PLN. Nagrodę główną w postaci 5 000 PLN przyzna jury konkursowe, a jej wręczenie nastąpi podczas uroczystego otwarcia Festiwalu 14 października 2010 r.

Najciekawsze prace zostaną wydrukowane na płytkach i zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej podczas Festiwalu.

Design Festival 2010 rozpoczyna się 14 października 2010 roku. Tegoroczne hasło imprezy brzmi: „Amazing Life”, czyli „Niezwykłe życie”.

Ceramika Paradyż jest związana z Łódź Design Festival od początku istnienia imprezy, czyli od 2007 roku. Obecnie po raz drugi pełni funkcję głównego mecenasa, w pełni identyfikując się z przekazem Festiwalu. Hasło „Amazing Life” odwołuje się do niezwykłości otaczającego nas świata w jego wymiarze codziennym; świata przedmiotów dobrze znanych użytkownikowi.

Ideą Łódź Design jest prezentacja najnowszych międzynarodowych trendów w zestawieniu z polskim wzornictwem poprzez współpracę z najlepszymi polskimi i zagranicznymi ośrodkami kulturalnymi i uczelniami zajmującymi się wzornictwem. Na wystawach będzie można obejrzeć wyjątkowe obiekty, godzące potrzeby praktyczne i estetyczne odbiorcy - piękne w swym kształcie i kolorystyce – a przy tym w pełni funkcjonalne.

Ceramiczne konteksty Festiwalu

Podczas tegorocznej edycji Ceramika Paradyż zaprezentuje swoje własne interpretacje hasła przewodniego Festiwalu, podkreślając połączenie elementów piękna i nowoczesnych technologii w designie. Przede wszystkim będzie to studio trójwymiarowego projektowania 3D – absolutnie nowatorskie rozwiązanie techniczne umożliwiające obejrzenie aranżacji wnętrz w skali 1:1 w czasie rzeczywistym.

Swoją obecność zaznaczy również w postaci niezwykłej rzeźby z mozaiki ceramicznej wykonanej przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Dla osób zainteresowanych tajnikami projektowania przygotowany zostanie wykład zatytułowany "Kolor, światło, cień - realizm prezentacji projektów w programie Cad Decor Paradyż". Wykład poprowadzą Maciej Sławek i Adam Sterczała z firmy CAD Projekt, współpracującej z Grupą Paradyż.

Chętni mogą włączyć się także do wspólnej zabawy przy tworzeniu ceramicznych obrazów z mozaiki, które następnie będzie można wyklejać podczas trwania imprezy. 

Po więcej informacji o Łódź Design Festiwal zapraszamy na stronę www.lodzdesign.com

źródło: Ceramika Paradyż

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż