Aktualności

Fensterbau Frontale - Remmers z nową ofertą dla producentów stolarki

26.05.2014

Podczas kolejnej edycji odbywających się w Norymberdze targów Remmers zaprezentował nowe produkty do okien i drzwi, grupując je w kolekcje

Mimo że słowo "kolekcja" zwykle kojarzone jest z sezonowością, Remmers proponuje rozwiązania niezawodne i trwałe przez wiele lat. Nowe systemy powłokowe zostały podzielone na pięć grup.   

Goście mogli zapoznać się z zestawem produktów przeznaczonych do:

  • okien i drzwi wykonanych z drzewa iglastego,
  • okien i drzwi z drewna liściastego,
  • okien i drzwi drewniano-aluminiowych,
  • drzwi zewnętrznych i stolarki wykonanej z kolekcji WOOD trends.

W każdej z tych grup zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania w aktualnej, bogatej palecie kolorystycznej. Co ważne, firma przygotowała też świetnie dopracowane broszury i wzorniki barw; są one szczególnie cenione przez projektantów, doradców i wykonawców.

Ciekawostką jest, iż koncepcja prezentacji kolekcji powstała we współpracy z architektem i projektantką wnętrz, Katrin de Louw. Dzięki temu firma Remmers, znana do tej pory jako doświadczony i dysponujący bogatym know-how specjalista w dziedzinie powłok, coraz częściej postrzegana jest również jako kompetentny partner w zakresie designu.

Jeśli zaś chodzi o najnowsze rozwiązania - zwiedzający targi mogli się zapoznać przede wszystkim z walorami Induline ZW-504i. Jest to wodna międzywarstwa, przeznaczona do aplikacji natryskowej. Powłoka ma właściwości izolujące oraz regulujące wilgotność drewna. Emulsja zawiera blokery UV, które bardzo dobrze chronią przed blaknięciem kolory, szczególnie jasne odcienie lazur. Odpowiednie żywice zapobiegają zaś przebijaniu się zawartych w drewnie garbników.

Drugim, bardzo interesującym produktem była pokazana w dwóch wersjach lazura wodna do okien drewniano-aluminiowych. Powłoka Induline OW-800 przeznaczona jest do aplikacji zanurzeniowej lub flutacyjnej, zaś Induline OW-810 do natrysku. Ta stosowana jako międzywarstwa oraz powłoka końcowa lazura  delikatnie podkreśla usłojenie  drewna, a jej matowy wygląd  powoduje, iż drewno sprawia wrażenie naolejowanego.

Nowe rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem gości, którymi byli producenci stolarki, ale też projektanci oraz architekci.

źródło: REMMERS POLSKA

Firma powiązana:

Remmers

Telefon 61 816 81 00
www.remmers.pl
budowle@remmers.pl

Remmers