Aktualności

Automatyka zasilana słońcem firmy Somfy

21.05.2014

Firma Somfy, w trosce o klientów ceniących komfort i ekologię, rozwinęła ofertę napędów solarnych do osłon zewnętrznych. Obecne rozwiązania, wprowadzone w tym roku, charakteryzują się znacznie większą efektywnością i mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w greenhouse’ach, jak i wszędzie tam gdzie niemożliwe jest podłączenie zasilania.

Automatyka zasilana słońcem firmy SomfyNapędy Oximo 40 WireFree RTS to alternatywa dla systemów działających przy użyciu przewodu zasilającego. Mają one swoje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie doprowadzenie prądu jest kłopotliwe lub wiąże się z naruszeniem ściany lub fasady. System ten jest całkowicie niezależny, ponadto działa bezawaryjnie i zachowuje sprawność przez wiele lat.

Wystarczy umieścić napęd w skrzynce oraz zainstalować panel słoneczny, który będzie pobierał energię słoneczną i przesyłał ją do zestawu bateryjnego. Sterowanie tak zautomatyzowanymi osłonami odbywa się za pomocą dowolnego pilota Somfy, co znacznie podnosi komfort codziennego życia. Dla przykładu, w upalne dni, nie wstając z fotela, możemy swobodnie regulować położenie osłon, by zapewnić sobie letni komfort i dodatkowo ograniczyć zużycie klimatyzacji – podkreśla Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager.

Energia słoneczna, którą wykorzystują napędy solarne, jest przede wszystkim czystą, odnawialną i darmową energią. Dlatego też propozycja ta szczególnie dedykowana jest klientom, dla których ekologia stanowi istotny aspekt wyboru.

Automatyka zasilana słońcem firmy SomfyZaadaptowanie w domu rozwiązań przyjaznych środowisku, a przy tym również komfortowych jest dziś możliwe bez skomplikowanych technologii i niewielkim kosztem. Postęp technologiczny sprawił, że obecne napędy słoneczne, w porównaniu do tych wprowadzanych na rynek kilka lat wcześniej, są jeszcze bardziej wydajne i adekwatne do obecnych trendów ekologicznych – podkreśla Tomasz Koziarek.

Rozwój technologii sprawił także, że nie ma potrzeby instalacji dwóch paneli słonecznych łączonych równolegle przy cięższych niż standardowo roletach. Obecnie z powodzeniem wystarczy tylko jeden panel, co zdecydowanie wpływa na ekonomiczność rozwiązania.

Warto podkreślić również, że znacznie złagodzone zostało ograniczenie stosowania rolet z napędem słonecznym na północnych fasadach budynku, a więc tam gdzie nasłonecznienie jest zdecydowanie najmniejsze. W przeszłości montaż paneli słonecznych w tym miejscu był praktycznie niemożliwy. Obecnie realne jest wykonanie jednego pełnego cyklu w postaci otwarcia osłony rano oraz zamknięcia wieczorem bez potrzeby podłączania zewnętrznego źródła zasilania. Wystarczy sam panel z akumulatorem.

źródło: Somfy

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy