Aktualności

Libet na Targach Roślin i Architektury Krajobrazu w Szczecinie

13.05.2014

Libet czołowy producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych nie tylko zaprezentował swoją ofertę w Szczecinie na Targach Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design, ale również firmowe produkty zostały wykorzystane do aranżacji Ogrodu Pokazowego. W ostatni weekend kwietnia (25-27.04.2014) po raz 16 odbyły się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design.

Ekspozycja firmy LibetTematem przewodnim 16. edycji Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design w Szczecinie była rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta oraz światło i woda w aranżacjach terenów zieleni.

W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich swoje produkty do aranżacji dużych i małych ogrodów zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Wśród sadzonek, kwiatów, krzewów, narzędzi oraz kolekcji mebli i elementów małej architektury ogrodowej nie mogło także zabraknąć materiałów nawierzchniowych.

Ekspozycja z nowościami

donice StampoEkspozycja firmy Libet została zorganizowana wspólnie z Punktem Partnerskim - firmą Epatio ze Szczecina.

Na firmowym stoisku zaprezentowaliśmy przede wszystkim nowości produktowe z 2014 roku. Wszyscy zainteresowali mogli szczegółowo poznać naszą ofertę i zapoznać się z zaletami betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych z segmentu Premium - mówi Cezary Tyliński, projektant w firmie Libet.

Doradcy Libetu chętnie udzielali informacji o poszczególnych produktach - ich właściwościach, zastosowaniu, możliwościach aranżacyjnych, jak również dostępności i miejscach zakupu.

Zainteresowani mogli również uzyskać profesjonalną poradę na temat urządzania ogrodów i komponowania efektownych nawierzchni brukowanych oraz dowiedzieć się, jak w odpowiedni sposób przygotować podłoże i ułożyć, zgodnie ze sztuką budowlaną, materiały nawierzchniowe. Nawiązując do tematu przewodniego targów, w aranżacji stoiska wykorzystano oryginalną iluminację.

Pokazowy ogród z produktami Libet

Płyta Toscania w kolorze grigioPopularnością wśród zwiedzających cieszył się również Ogród Pokazowy, do aranżacji którego wykorzystane zostały produkty firmy Libet.

Wybrany w konkursie projekt Agaty Cichoń i Kingi Tokarskiej - studentek Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - uwzględnił trzy funkcje zielonej przestrzeni: ozdobną, rekreacyjną oraz wypoczynkową i stał się świetnym przykładem urządzenia ogrodu w nowoczesnym stylu.

Charakter ów został umiejętnie podkreślony nawierzchnią, na którą złożyła się kompozycja z grysów, płyt tarasowych oraz trawy, zaś kameralny nastrój zielonej enklawy stworzyły rośliny oraz meble z technorattanu. Całość dopełniły gabiony oraz kolorystyka utrzymana w brązach, szarościach i zieleni.

Płyta Toscania w kolorze grigioW tę nowoczesną aranżację idealnie wpisały się donice Stampo. Po raz pierwszy pokazaliśmy również płytę Toscania w nowym kolorze grigio. Została ona użyta nie tylko do wykonania ścieżek oraz nawierzchni patio, ale posłużyła jako efektowne siedzisko w gabionach - wyjaśnia Cezary Tyliński.

Partnerami tego wydarzenia były firmy Libet i Epatio, zaś prezentacji ogrodu towarzyszyła wystawa projektów zgłoszonych do konkursu.

Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design są skierowane do osób, które nie tylko zawodowo zajmują się architekturą krajobrazu. W spotkaniu również biorą udział działkowcy, ogrodnicy amatorzy oraz osoby zainteresowane urządzaniem ogrodów.

W 16. edycji uczestniczyło około 70 wystawców, a organizatorzy szacują, że targi odwiedziło ok. 7 tys. osób.

To jedno z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnej edycji - zapowiada Cezary Tyliński.

Ekspozycja firmy Libet

źródło: Libet

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet