Aktualności

Pompa ciepła Haier w ofercie Iglotech

13.05.2014

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to czerpie energię z powietrza i z pomocą energii elektrycznej zamienia je na ciepło, które następnie przekazywane  jest do instalacji grzewczej.

Pompa ciepła powietrze-woda jest najmniej skomplikowanym, ale także ekologicznym urządzeniem, które jest alternatywą dla domów jednorodzinnych, stosujących tradycyjne metody ogrzewania, takie jak np.: kocioł węglowy, olejowy.

Urządzenie to znajduje także zastosowanie w obiektach przemysłowych, komercyjnych: biura, szkoły, restauracje, hale produkcyjne, warsztaty samochodowe czy też stacje benzynowe.

Największą rolę odgrywa latem, gdy instalacje stosujące tradycyjne metody wymuszają uruchomienie kotła w celu podgrzania wody. Zastosowanie pompy ciepła Haier, eliminuje tę konieczność, zapewniając tym samym większy komfort, oszczędność i przede wszystkim czas.

Pompę ciepła Haier HP250M1 charakteryzuje wysoka wydajność - COP 3,8 (według EN 255,3), a także szeroki zakres temperatur pobieranego powietrza -5 do 35°C.
Pompa ciepła Haier HP250M1

 

Pompa posiada elektroniczny regulator z panelem dotykowym, a także funkcję antylegionella. System automatycznie nagrzewa całą wodę w zbiorniku do 65°C co 14 dni, aby zlikwidować mogące pojawić się w zbiorniku drobnoustroje. 

Dodatkową zaletą pompy ciepła jest zastosowanie anody magnezowej, która chroni zasobnik przed korozją międzykrystaliczną i wżerową, zwiększając żywotność i trwałość urządzenia.

Pompa ciepła Haier ma możliwość pracy w czterech trybach, co pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii.  Tryb Boost wybierany jest w momencie kiedy użytkownik potrzebuje ciepłej wody w krótkim czasie.

Pompa ciepła i grzałka elektryczna pracują wówczas w tym samym czasie. Tryb ECO sprawia, ze urządzenie pracuje tylko w trybie pompy ciepła, zapewniając tym samym duże oszczędności. Tryb wakacyjny pozwala na blokadę pracy pompy ciepła na czas urlopu i automatyczne uruchomienie jej we wskazanym wcześniej dniu.

Natomiast tryb komfortowy sprawia, że wykorzystywana woda jest produkowana przez pompę ciepła. Grzałka elektryczna jest uruchamiana wyłącznie w momencie dostarczenia zaprogramowanej temperatury.

Łatwa instalacja, a także prosta obsługa sprawiają, że zastosowanie pompy ciepła zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz częściej wykorzystuje się ją w wielu nowych obiektach.

Generalnym dystrybutorem pompy ciepła Haier jest Iglotech sp.j. Więcej informacji znajduje się na stronie www.iglotech.com.pl.

źródło i zdjęcia: REFSYSTEM

Firma powiązana:

REFSYSTEM Sp. z o.o.

Telefon 56 633 00 07
www.haier-ac.pl
haier@refsystem.pl

REFSYSTEM Sp. z o.o.