Aktualności

Rekordowy finał aukcji "Budujemy Radość Dzieciom"

12.05.2014

Podczas tegorocznych Krakowskich Targów Budownictwa odbył się finał aukcji charytatywnej "Budujemy Radość Dzieciom". Wystawiony na sprzedaż dom, wyposażony przez sponsorów, m.in. markę ISOVER, został zlicytowany za 68 000 zł!

Joanna Koroniewska ambasadorka akcji "Budujemy Radość Dzieciom"Pełen emocji finał akcji "Budujemy Radość Dzieciom" odbył się 26 kwietnia 2014 r. w ramach 42. Krakowskich Targów Budownictwa. Przedmiotem licytacji był drewniany dom mieszkalny w technologii szkieletu drewnianego wraz z licznymi elementami wyposażenia.

Cena wywoławcza wynosiła 20 000 zł, a rzeczywista wartość budynku, dzięki licznym fundatorom, którzy przekazali materiały do jego wykończenia i wyposażenia, sięgnęła blisko 90 000 zł. Ostatecznie dom został sprzedany za 68 000 zł, co w porównaniu do ubiegłorocznej licytacji, która zakończyła się na kwocie 59 000 zł, było dla nas powodem do jeszcze większej radości - przyznaje Wojciech Glac z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Całkowity dochód z aukcji przeznaczono na rzecz budowy Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci MHD w Krakowie.

Zwycięzca aukcji otrzymał projekt architektoniczno-budowlany, konstrukcję budynku z drewna świerkowego oraz materiały do wykończenia i wyposażenia domu o powierzchni ponad 75 m² - m.in. wysokiej jakości izolację cieplną budynku ufundowaną przez markę ISOVER.

ISOVER zawsze z ogromną przyjemnością wspiera inicjatywy, które przyczyniają się zarówno do budowania komfortowych domów, jaki i pozytywnych emocji. Oba te cele łączyła w sobie akcja "Budujemy Radość Dzieciom". Cieszy nas, że inwestorzy docenili wysoką jakość materiałów przeznaczonych na wykończenie domu i że udało się uzyskać tak dużą kwotę podczas licytacji - mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER.

Na koniec akcji wszyscy sponsorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drewniane miniaturki wylicytowanego domu. Pomysłodawcą i głównym fundatorem organizowanej po raz drugi akcji jest Wojciech Mętel oraz firma FPHU DREWDOM - Mętel. Współorganizatorami są Centrum Targowe Chemobudowa oraz Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej na: www.budujemyradoscdzieciom.pl i www.mhd.org.pl

Dom akcji "Budujemy Radość Dzieciom"

źródło i zdjęcia: ISOVER

Firma powiązana:

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska

Telefon 32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
www.isover.pl
info@isover.pl

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska