Aktualności

Electrolux w ramach kampanii Tajemniczy Składnik gości w kuchni u Toma Kitchina

09.05.2014

Każdy profesjonalny szef kuchni posiada swoje kulinarne sekrety, za sprawą których tworzone przez niego dania są zachwycające i niepowtarzalne. Electrolux od ponad 90 lat współpracuje z najlepszymi kucharzami na świecie, odkrywając tajemnice przyrządzania wyjątkowych potraw i dzieląc się nimi z miłośnikami gotowania.

Teraz, w ramach kampanii Tajemniczy Składnik, ma zaszczyt gościć w kuchni u Toma Kitchina - najmłodszego w Szkocji zdobywcy gwiazdki Michelin, który zgodził się wpuścić nas do swojego świata i uchylić rąbka kulinarnych tajemnic.

Tajemnicze składniki

Electrolux w ramach kampanii Tajemniczy Składnik gości w kuchni u Toma KitchinaTym, co czyni potrawę niepowtarzalną są jej Tajemnicze składniki - wysokiej jakości produkty, ich zaskakujące połączenia czy odpowiednia technika ich przygotowywania.

Kluczową rolę pełnią także urządzenia kuchenne, z jakich korzystamy podczas przyrządzania posiłków. Electrolux, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia zdobytych dzięki współpracy z najlepszymi szefami kuchni, przenosi profesjonale rozwiązania do urządzeń domowych, dając nam możliwość przyrządzania dań, jak z menu najlepszej restauracji.

Jednym z tajemniczych składników zawodowych kucharzy jest para, jej połączenie z gorącym powietrzem oraz powolne gotowanie w niskiej temperaturze produktów zapakowanych próżniowo.

Mając do dyspozycji piekarniki parowe CombiSteam DeLuxe 3w1, czy też CombiSteam SousVide z szufladą do pakowania próżniowego VacSealer, każdy, kto uwielbia kulinarne eksperymenty będzie mógł skorzystać z możliwości osiągalnych do tej pory tylko dla zawodowców, i to we własnym domu.

Warto wiedzieć też, że prawie połowa europejskich szefów kuchni, zdobywców prestiżowych gwiazdek Michelin, korzysta na co dzień
z profesjonalnych rozwiązań Electrolux.

Gwiazdkowy mistrz smaku

Jednym z nich jest Tom Kitchin, który wraz z żoną Michaelą prowadzi w Edynburgu wyjątkową restaurację -The Kitchin. Można skosztować w niej potraw z nowoczesnej kuchni brytyjskiej, powstałych z wykorzystaniem francuskich technik gotowania.

Tym, co najlepiej opisuje filozofię restauracji, jest określenie "z natury na talerz". Tom korzysta tylko z najświeższych regionalnych produktów sezonowych, które wybiera z niezwykłą starannością, dzięki czemu dania, które tworzy zachwycają smakiem oraz aromatem.

Najmłodszy w Szkocji zdobywca gwiazdki Michelin należy do grona najlepszych szefów kuchni na świecie. Jego wiedza oraz doświadczenie zainspirowały Rosie Lovell, młodą i ambitną szefową kuchni, do wyruszenia w podróż do Edynburga i poznania jego tajemniczych składników.

O tym, jak przebiegło inspirujące spotkanie z Tomem możecie przekonać się, oglądając film z tej fascynującej wyprawy: http://www.electrolux.pl/tajemniczyskladnik/

Przepis na miarę gwiazdki Michelin

Ideą kampanii Tajemniczy Składnik jest dzielenie się swoimi kulinarnymi sekretami z innymi miłośnikami gotowania. Electrolux chce poznawać tajemnice wydobywania smaków z najwyższej jakości składników i przekazywać je dalej.

Przedstawiamy więc szybki i prosty przepis na pysznego bażanta, przygotowany specjalnie przez Toma Kitchina. Przyrządźcie danie godne restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin we własnym domu. Odkrywajcie tajemnicze składniki i dzielcie się nimi!

Bażant Toma Kitchina podany z warzywami zimowymi do przygotowania w piekarniku Electrolux CombiSteam SousVide z szufladą do pakowania próżniowego VacSealer

Przepis na bażanta w ramach kampanii Electrolux Tajemniczy Składnik wg Toma KitchinaSkładniki:
•    1 marchewka, przecięta na pół
•    1 pasternak, przecięty na cztery kawałki
•    1 skorzonera, przecięta na cztery kawałki
•    1 jabłko, przecięte na ćwiartki
•    1 seler, przecięty na dwa kawałki
•    2 piersi bażanta
•    50g masła
•    2 ząbki czosnku
•    4 gałązki rozmarynu
•    oliwa z oliwek
•    sól i pieprz

Przygotowanie

Warzywa zimowe

Włóż każde warzywo do oddzielnej torebki, dodaj sól, kawałek masła, odrobinę oliwy z oliwek i łyżkę stołową wody.
Zamknij torebki przy użyciu szuflady do pakowania próżniowego SousVide.

Włóż torebki do piekarnika SousVide CombiSteam i piecz w temperaturze 85˚C przez 50 - 60 min, lub dopóki warzywa nie zmiękną.

Bażant

Przypraw piersi bażanta z obu stron solą i pieprzem.
Włóż każdą pierś do oddzielnej torebki razem z ząbkiem czosnku, dwiema gałązkami rozmarynu i łyżeczką oliwy z oliwek. Zamknij torebki za pomocą szuflady do pakowania próżniowego i piecz przez 20 min
w temperaturze 65˚C.

Podanie

Wyciągnij wszystkie składniki z torebek i osusz je przy pomocy papierowego ręcznika. Pamiętaj, aby zachować sok z warzyw w torebce, ponieważ zawiera on najwięcej smaku. Podpiecz bażanta i warzywa nad palnikiem, aby nadać im koloru, połóż składniki na talerz i podlej sosem z warzyw.

Życzymy smacznego!

źródło: Electrolux

Firma powiązana:

Electrolux

Telefon 22 434 73 00, infolinia produktowa 22 568 98 67
www.electrolux.pl

Electrolux