Aktualności

Producent kostki brukowej ROUWDACH w Łęczycach koło Opalenicy

07.05.2014

Kostki brukowe firmy ROUWDACH znajdują zastosowanie w wielu miejscach nawet bardzo specjalistycznych takich jak nawierzchnie dla ruchu kołowego i pieszego, parkingi, na ruchliwych ulicach, przy wielkich magazynach, na terenie zakładów przemysłowych, na stacjach benzynowych, stromych zejściach czy umocnieniach skarp, halach produkcyjnych o dużym obciążeniu i natężeniu ruchu.

Kostki brukowe firmy ROUWDACH

Walory i właściwości betonowej kostki brukowej produkcji ROUWDACH potwierdzają listy klientów, miejsca jej zastosowań oraz fakt, że największe w regionie firmy drogowe i brukarskie na co dzień stosują wyroby ROUWDACH.

Ogromnym problemem w produkcji kostki brukowej jest powstawanie nieestetycznych wykwitów - szczególnie w kolorowych wyrobach.

Wykwit betonowy może zaistnieć jako pierwotny bezpośrednio po produkcji lub wtórny pojawiający się po pewnym okresie od wyprodukowania. Wykwit betonowy ma kolor biały o różnej intensywności lecz nie stanowi podstawy reklamacji. Zarówno wykwit pierwotny jak i wtórny ustępuje z biegiem czasu pod wpływem oddziaływania czynników środowiskowych.

Mankament powstawania wykwitów niweluje stosowana przez nas technologia obróbki termicznej VAPOR - opatentowana w USA i Niemczech. Technologia VAPOR została po raz pierwszy zastosowana oraz wdrożona w Polsce i Europie Wschodniej w naszym przedsiębiorstwie ROUWDACH w Łęczycach koło Opalenicy.

Technologia pozwala już po 8 godzinach od wyprodukowania (przy oddziaływaniu obróbki termicznej w temperaturze 40-50 °C, wilgotności 80-95%) na uzyskanie przez element wytrzymałości pozwalającej na rozpoczęcie czynności transportowych i wbudowania. Wyroby charakteryzują się większą wytrzymałością na ściskanie, mniejszą nasiąkliwością, zostaje zredukowana do minimum możliwość wystąpienia nieestetycznych wykwitów betonowych.

Potwierdziły to wstępne wyniki badań naszych produktów zrobionych z udziałem technologii VAPOR, przeprowadzonych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Badania Politechniki Poznańskiej potwierdzają również ekologiczność tej technologii opartej na spalaniu w specjalnych urządzeniach gazu ziemnego.

Do produkcji w pełno zautomatyzowanym zakładzie wykorzystywane są surowce o najwyższej jakości badane laboratoryjnie, dozowane komputerowo, automatycznie. Linie technologiczne są również sterowane komputerowo, co pozwala na uzyskanie doskonałych efektów.

Producent kostki brukowej ROUWDACH poszczycić się może wiedzą, technologicznym zaawansowaniem i produktami o najwyższej jakości.

źródło: ROUWDACH

Firma powiązana:

Rouwdach

Telefon 61 44 77 925, 61 44 77 225, 604 097 051
www.rouwdach.pl
sprzedaz@rouwdach.pl

Rouwdach