Aktualności

Royal Palace - parkiet w szlachetnym wydaniu

05.05.2014

Kolekcja  "Royal Palace" to wizytówka holenderskiej manufaktury Nobifloor, która specjalizuje się w produkcji eleganckich, ręcznie wykańczanych podłóg dębowych. W Polsce produkty tej marki dostępne są w sieci salonów Dekorian.

Royal PalacePodłogi marki Nobifloor są dziełem holenderskich rzemieślników, którzy od ponad 40 lat efektownie łączą tradycyjną ręczną pracę z drewnem i nowoczesne technologie produkcji parkietów.

W efekcie powstają podłogi, które z jednej strony mają wysokie walory użytkowe, z drugiej zaś czarują oryginalnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi.

W portfolio produktów Nobifloor szczególną pozycję zajmuje kolekcja Royal Palace, która jak sama nazwa wskazuje, stworzona została z myślą o wyjątkowo reprezentacyjnych domach i apartamentach.

Royal Palace to najbardziej klasyczna spośród kolekcji podłóg Nobifloor.Projektanci postawili na naturalny wygląd drewna i delikatne wydobycie jego rysunku. Deski są dwuwarstwowe. Spodnia warstwa wykonana jest z brzozy, a wierzchnia z dekoracyjnego dębu europejskiego. Na dłuższych krawędziach desek widoczne są mikrofugi. 

Podłogi Royal Palace poddane zostały procesowi tzw. amoniakowania zwanego również wędzeniem, które odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonych komorach. Proces wędzenia polega na reakcji garbników zawartych w drewnie z gazowym amoniakiem. Dzięki niemu deska zyskuje subtelnie "przydymiony" wygląd przy jednoczesnym podkreśleniu detali i struktury drewna.

Powierzchniowo podłogi Nobifloor z kolekcji Royal Palace wykończone są olejem utwardzanym promieniami UV, który skutecznie zabezpiecza podłogę przed zmianami temperatury i wilgotności powietrza czy mikrozarysowaniami. Na uwagę zasługuje również szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o rozmiary desek.

W zależności od potrzeb klienta każdy wzór z kolekcji Royal Palace dostępny jest w dwóch grubościach (13mm, 21mm) oraz trzech szerokościach (180mm, 220mm, 260mm)

Royal Palace

Kolekcja Royal Palace liczy łącznie 6 wzorów podłogi, które produkowane są w oparciu o dąb europejski. Poszczególne modele różnią się od siebie stopniem nasycenia kolorów i prezentacją rysunku drewna. Chłodny, stosunkowo surowy klimat we wnętrzu zbudujemy stosując linię Crystal.

Whitehall to jasne, świetliste deski idealnie pasujące do aranżacji w stylu skandynawskim. Model Westminster to ciepła, jasnożółta podłoga, która podkreśla naturalny układ słojów.

Wzory Kensington i St. James’s są zdecydowanie ciemniejsze od poprzedniczek i wyczuwalna jest w nich elegancka, brązowa nuta. Buckingham wyróżnia się na tle pozostałych modeli ciemnym wybarwieniem i budzi skojarzenia z klasycznymi, staroangielskimi rezydencjami.

źródło: PH MAM