Aktualności

CEMEX Polska Branżowym Liderem Odpowiedzialnych Firm 2014

29.04.2014

Komunikacja z interesariuszami i odpowiedzialne przywództwo CEMEX Polska zostały docenione podczas tegorocznego, VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. CEMEX Polska zajął I miejsce w kategorii branżowej.

CEMEX Polska Branżowym Liderem Odpowiedzialnych Firm 2014CEMEX Polska zajął pierwsze miejsce w kategorii Produkcja przemysłowa i chemiczna. W tej samej kategorii drugie miejsce przyznano firmie Volkswagen Poznań, a trzecie Toyota Motor Manufacturing Poland. Zwycięzców ogłoszono w trakcie uroczystej Gali Dziennika Gazety Prawnej.

Nagrodę firmie CEMEX Polska zapewniła działalność prowadzona w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju i zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. W ocenie brane były pod uwagę komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne przywództwo i zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.

Wyróżnienie CEMEX w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest dla nas bardzo cenne. Pokazuje, że nawet w trudnym okresie dla branży budowlanej, z jakim mieliśmy do czynienia jeszcze w ubiegłym roku, można z powodzeniem realizować działania społecznie odpowiedzialne - powiedziała Izabella Rokicka Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu CEMEX.

Firma po raz drugi otrzymała tytuł Lidera Branżowego Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii, powtarzając osiągnięcie z 2012 roku. W tegorocznej edycji wzięły udział 62 przedsiębiorstwa z siedmiu branż. Ranking Odpowiedzialnych Firm ocenia największe spółki w Polsce pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, jednocześnie wspiera rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w Polsce. Ranking Odpowiedzialnych Firm jest publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Partnerem Merytorycznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz PwC.

źródło: CEMEX Polska

CEMEX Polska Branżowym Liderem Odpowiedzialnych Firm 2014

Firma powiązana:

CEMEX Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 571 41 00, 800 700 077 (infolinia)
www.cemex.pl, www.cx-chemia.pl
cemexpolska@cemex.com

CEMEX Polska Sp. z o.o.
Zobacz produkty: