Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

CEMEX Polska Branżowym Liderem Odpowiedzialnych Firm 2014

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2014-04-29

Komunikacja z interesariuszami i odpowiedzialne przywództwo CEMEX Polska zostały docenione podczas tegorocznego, VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. CEMEX Polska zajął I miejsce w kategorii branżowej.

CEMEX Polska Branżowym Liderem Odpowiedzialnych Firm 2014CEMEX Polska zajął pierwsze miejsce w kategorii Produkcja przemysłowa i chemiczna. W tej samej kategorii drugie miejsce przyznano firmie Volkswagen Poznań, a trzecie Toyota Motor Manufacturing Poland. Zwycięzców ogłoszono w trakcie uroczystej Gali Dziennika Gazety Prawnej.

Nagrodę firmie CEMEX Polska zapewniła działalność prowadzona w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju i zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. W ocenie brane były pod uwagę komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne przywództwo i zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.

Wyróżnienie CEMEX w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest dla nas bardzo cenne. Pokazuje, że nawet w trudnym okresie dla branży budowlanej, z jakim mieliśmy do czynienia jeszcze w ubiegłym roku, można z powodzeniem realizować działania społecznie odpowiedzialne - powiedziała Izabella Rokicka Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu CEMEX.

Firma po raz drugi otrzymała tytuł Lidera Branżowego Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii, powtarzając osiągnięcie z 2012 roku. W tegorocznej edycji wzięły udział 62 przedsiębiorstwa z siedmiu branż. Ranking Odpowiedzialnych Firm ocenia największe spółki w Polsce pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, jednocześnie wspiera rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w Polsce. Ranking Odpowiedzialnych Firm jest publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Partnerem Merytorycznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz PwC.

źródło: CEMEX Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny