Aktualności

Ruukki świętuje 40 lecie produkcji płyt warstwowych w Obornikach Wielkopolskich

25.04.2014

Dwa nowe rozwiązania do systemu fasadowego łączą pożądane architektonicznie piękno z ekologią oraz efektywnością energetyczną. Elewacje budynków wykonane w systemie płyt warstwowych Ruukki mogą być kształtowane za pomocą szerokiej gamy produktów fasadowych typu kasetony Liberta, czy motywy graficzne instalowane na powierzchniach płyt. Nowe produkty umożliwiają projektowanie energooszczędnych, uwzględniających indywidualne wymagania inwestora  budynków za rozsądną cenę.

Ruukki wyznacza trendy dla atrakcyjnych oraz energooszczędnych budynków przemysłowych i handlowych oraz świętuje 40 lecie produkcji płyt warstwowych w Obornikach Wielkopolskich.

Elewacje budynków wykończone za pomocą systemu płyt  Ruukki mogą teraz otrzymać wizualnie nową jakość.

Budynki  komercyjne i przemysłowe nie muszą już dłużej wyglądać jak nudne pudełka. Właściciele i najemcy zwracają coraz większą uwagę na korelację pomiędzy wyglądem przestrzeni gdzie prowadzą działalność, a ich produktami i wartościami jakie reprezentuje ich firma.  Poza ciekawym wyglądem, ściany  zewnętrzne zbudowane przy użyciu systemu paneli Ruukki charakteryzują się wysoką szczelnością powietrzną i korzystnie wpływają na efektywność energetyczną budynków - mówi Waldemar Szostak, Dyrektor Biznesu Komponenty Budowlane w Ruukki Polska.  

Ruukki Forma jest systemem, który umożliwia instalowanie istniejących produktów elewacyjnych
z oferty Ruukki Design Palette bezpośrednio na powierzchnię płyty. Pakiet Ruukki Forma obejmuje płyty z rodziny Energy, liczne akcesoria oraz okładziny elewacyjne bazujące na Ruukki Design Palette. Ponadto zawiera usługi projektowania i symulator zapotrzebowania na energię. Decydując się na Ruukki Forma, otrzymuje się efektywność energetyczną budynku poprzez wysoką szczelność  powietrzną obiektu oraz szerokie spektrum opcji do zaprojektowania efektownej elewacji.

Drugi z nowych produktów - Ruukki Expression umożliwia bezpośrednią instalację motywów graficznych na powierzchni elewacji. Pakiet Ruukki Expression obejmuje płyty z rodziny Energy, w tym akcesoria i taśmy graficzne wraz z usługą projektowania i symulatorem zapotrzebowania na energię. Produkt ten otwiera nieograniczone możliwości w zakresie nadania budynkowi indywidualnego wyglądu wymaganego przez właściciela.

W tym roku mija 40 lat, odkąd ruszyła produkcja płyt warstwowych w zakładzie w Obornikach Wielkopolskich, należącym obecnie do Ruukki. Firma ma zatem ogromne doświadczenie, które nie tylko przekłada się na know- how, ale także na dostarczenie klientom produktów dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. To w Obornikach zaczęła się polska historia płyt stosowanych do wykonania lekkiej obudowy.  Sztandarowy produkt Ruukki - płyta warstwowa - do dziś jest nazywany jest "płytą obornicką".

źródło: ruukki

Firma powiązana:

Ruukki Polska

Telefon 46 85 81 600
www.ruukkidachy.pl

Ruukki Polska